X


Lider Bitcoin Tırmanıyor! BTC Fiyatı Yukarı Yönlü İvme Yakaladı

Bitcoin fiyatı artıyor.
01:15
29 Kasım 2021

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, gün içerisinde 53.310 dolara gerilemesinin ardından tırmanışa başladı. Lider BTC, 56.728 dolara dokunurken bu yazının kaleme alındığı sırada 56.000 dolar seviyelerindeki yukarı yönlü seyrini sürdürüyor.

Bitcoin Yükseliyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’ün üzerinde artış kaydederek tehlikeli bölgeden uzaklaştı. BTC, 53.500 dolarlık hayati destek seviyesinden zıplayarak kısa sürede 56.000 dolar bandına ulaştı. Lider kripto para, haftalık zaman diliminde %6’nın üzerindeki kaybını toparlama girişimlerini sürdürüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

4 saatlik grafik verilerine göre RSI net bir yükselişle nötr bölgenin üzerindeki 56 konumuna ulaştı. Momentum göstergesi yukarı yönlü ivmeyi onayladı. Lider Bitcoin, grafik verileri ve zincir üstü metriklerinde oldukça sağlıklı bir temel oluşturuyor.

Uzman yorumları, düşüşün bir alım fırsatı olduğunu ve sağlıklı yükseliş için gerekli hareket olduğu yönündeydi. Bitcoin’in şu anki görünümü bu senaryoyu desteklese de onay için önümüzdeki saatler dikkate alınmalıdır.

Kripto Para Piyasasında Genel Durum

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’in yeşil alana dönüşü, altcoin’lerde olumlu sinyallere yol açtı. En büyük altcoin Ethereum 4.255 dolara, Binance Coin 600 dolar seviyelerine tırmandı. Afrika’da ortaya çıkan yeni bir COVID varyantı küresel piyasaları kana bulamıştı. Kripto para sektörü bu gerilemeden önemli derecede etkilenirken piyasa tümüyle kızıla bürünmüştü.

Bugün itibarıyla Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni varyant ile yaptığı açıklama yüreklere su serpti. Omicron varyantı ile ilgili yapılan açıklamada iddia edilen söylemlerin henüz gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Amiral gemi Bitcoin, Kasım ayının sonuna yaklaştığımız dönemde 60.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerini hedefliyor. Birçok kripto uzmanı yükseliş eğilimini desteklerken BTC boğaları, girişimlerine tam gaz devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar