X


Libra’nın Yol Haritasının İkinci Adımı Açıklandı

Libra sıradaki adımlarıyla ilgili yeni bir yol haritası paylaştı...
18:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

The Block’un haberine göre Libra Birliği, piyasaya sürülmesi planlanan Libra ağını destekleyen kilit yazılım olan Libra Core için ikinci yol haritasını yayınladı.

İlk Yol Haritası

Açık kaynak kodlu bir yazılım üzerine kurulu olan Libra Blockchain’i izinli olan geliştiricilere, şirketlere ve tüketicilere sistem üzerinden kendi projelerini yapma imkanını tanıyacak.

Daha önce sizlerle bu yazımızda da paylaştığımız gibi Ekim ayında yayınlanan ilk yol haritasında Libra, beş ortağın ana ağındaki tam node’larla çalışmaya başladığını ve ana ağın başlatılmasından önce sisteme 100 ortağın daha katılmasını beklediklerini ifade etmişti.

İkinci Yol Haritası

Bunun yanında yeni yol haritasına göre geliştiriciler, şimdi üç ana alana odaklanacak.

İlk olarak geliştiriciler, full node’lar da dahil olmak üzere, ana ağ için en önemli özelliklerin tasarımını tamamladı. Ekip bundan sonra tüm özellikleri öncelik sırasına göre bitirecek. Yapılan açıklamalara göre Libra ekibinin çalışmaları, ağın uygulama programı arayüzlerini (API’ler) oluşturmanın yanı sıra tam bir Libra protokol mimarisi dokümanları seti oluşturmaktan oluşacak.

İkinci olarak geliştiriciler diğer öğelerin yanı sıra Libra Core, Libra protokolü ve cüzdan bağlantıları ile ilgili bir dizi ölçümü tamamlamaya çalışacak. Yapılan açıklamalara göre bu ölümler başarının tamamlanması için önemli olacak.

Son olarak ise Libra Derneği şeffaflığı artırmak ve Libra  topluluğunu projeye katkıda bulunmaya teşvik etmek için adımlar atacak. Yol haritasında yapılan açıklamalarda, Libra ekibinin şu anda Libra altyapısı ve API’leri etrafında ürün gereksinimlerini doğrudan müşteri geliştiricilerinden aldığını iddia ediliyor.

Tüm bunların yanında Libra, Libra Developer Blog ve GitHub zamanlama sistemi aracılığıyla projeyle ilgili güncellemeler sağlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar