Reklam

Lamborghini Araba Parçalarını NFT’ler İle Doğrulayacak

Sonunda Lamborghini firması da değiştirilemeyen jeton parçalarını kullanarak araba parçalarının takibini yapmak için hazırlıklara başladığını duyurdu.
17:00
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sonunda Lamborghini’de NFT sektörüne adım attı. Lamborghini’nin motor sporları departmanı tarafından desteklenen GT yarış takımı olan Vincenzo Sospiri Racing (VSR), yarış arabası parçalarını sertifikalandıran bir program başlatmak için NFT platformu Go2NFT ile ortaklığını duyurdu.

 

Bu takımdan olan eski yarış şampiyonu Vincenzo Sospiri, ekiplerinin Go2NFT ve blockchain platformu Skey Network ile yarış arabaları için NFT sertifikası oluşturacağını belirtti. Bu, araba parçalarının kalitesini izlemelerini ayrıca parça takibini yapmasını sağlayacak. Vincenzo Sospiri ise konu ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı;

 

“Bu aynı zamanda, performansı izlemek ve kaynağı sağlamak için yarış filomuzun her parçasını güvenli bir şekilde doğrulamamızı ve denetlememizi sağlamak için büyük bir sorumluluk getirecektir.”

VSR, otomobil parçalarının yanı sıra NFT sertifikasyon programını resmi ürünlere ve diğer ürünlerine de kapsaması için çalışıyor. Ekibe göre bu, markalı ürünler satın alırken hayranların içini rahatlatacak.

Go2NFT’nin yöneticilerinden Boris Ejsymont, ekiplerinin fikri mülkiyetlerini koruma konusunda markaların karşılaştığı zorlukları anladığını ve NFT’lerin bir çözüm sunabileceğine inandıklarını belirtti. Ejsymont ise şunları söyledi:

“NFT yardımcı programının markalar ve hayranları için daha fazla güven ve şeffaflık yaratmaya yardımcı olabileceğine inanıyoruz. VSR ile yapılan bu proje, dünya çapında sevilen markalar için bu tür birçok işbirliğinin sadece başlangıcıdır.”

Yarış ve kripto dünyası 2022’de iyi bir şekilde buluşmaya hazırlanıyor. Şubat ayında Formula 1 yarış takımı Red Bull Racing, kripto değişim platformu Bybit ile 150 milyon dolarlık bir ortaklık imzalamıştı. Bir Cointelegraph röportajında, Bybit kurucusu Ben Zhou, ortaklığın ekibinin kripto alanında yeni olan insanlara ulaşmasına izin verdiğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar