reklamı kapat

KYC.LEGAL Uygulamasının İkinci Aşaması Başlatılıyor

19 Aralık 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Blockchain temelli bir kullanıcı doğrulama platformu olan KYC.LEGAL, doğrulama hizmetinin ikinci aşamasını başlatmaya hazır. KYC.LEGAL DELIVERY adı verilen yeni uygulama önümüzdeki haftalarda App Store ve Google Play mağazalarında bulunabilecek.

Uygulama kullanıcılara, temsilcilerin ve resmi belgelerin taşınmasını gerçekleştiren kuryelerin doğrulanması için olanak sağlıyor. Sunduğu hizmetin ikinci aşamasını uygulamak için KYC.LEGAL geçtiğimiz günlerde, Mesto kargo şirketi ile ortak bir teşebbüse imza attı.

Kurye hizmetinin ve temsilcilerin doğrulanması özelliğinin eklenmesiyle KYC.LEGAL tam işlevsel bir uygulama haline geliyor. Bazı durumlarda öz doğrulama yeterli olurken çoğu “müşterini tanı (KYC)” doğrulama prosedürü, üçüncü taraf onaylanması ve kullanıcının kimliğinin doğrulanmasını gerektiriyor. Kullanıcılar yeni KYC.LEGAL DELIVERY uygulamasını kullanarak, titiz bir güvenlik incelemesi prosedürüne göre seçilen KYC.LEGAL’in yetkili temsilcileri tarafından yerinde doğrulama talep edebilecekler. Uygulama, doğrulama hizmetini talep eden kişiyle bölgeye 30 dakika içerisinde gelebilecek en yakın temsilciyi buluşturuyor. Temsilci doğrulama işlemleri KYC tokenler kullanılarak gerçekleştiriliyor. Her kullanımdan sonra KYC token’in doğrulama özelliği bir aylığına devre dışı bırakılıyor.

KYC.LEGAL kurucusu Daniil Rausov şu açıklamaları paylaştı:

“Dijital devrim gerçekleşmeye devam ettikçe KYC hizmetleri de giderek gerekli hale geliyor. Yaptığımız araştırmaya göre günde 100,000 blockchain kullanıcısı KYC prosedürüne tabi oluyor. KYC.LEGAL platformunun sunduğu hizmetleri en kısa sürede ve kullanıcı dostu bir şekilde gerçekleştirmeye kendimizi adadık. Uygulamanın ikinci aşamasının tamamlanması ve yürürlüğe girmesiyle piyasadaki en kapsamlı KYC ürününe sahip olduk. Doğrulama gereken kullanıcının seviyesine bakılmaksızın uygulamamız, bu süreci mümkün olabilecek en kolay şekilde atlatmak için yeterli özellikleri sahip.”

Yeni uygulama aracılığıyla sunulan ikinci işlev ise kurye hizmeti. KYC.LEGAL kurye hizmetleri sunmak için Mesto kargo şirketi ile ortaklık sağladı. Geçtiğimiz günlerde imzalanan anlaşmaya göre şirketin kuryeleri; doğrulanan kullanıcılardan bankalara, sigorta şirketlerine, kredi kuruluşlarına ve dünya genelinde bulunan büyük şehirlerdeki diğer yerlere gönderilen belgelerin iletimini garanti altına alıyor. Bu ortak girişimin hizmet alanı Avrupa, Asya ve Amerika’daki 50’den fazla ülkeyi kapsıyor. Hizmet kredi kartlarının ya da pasaportların gönderilmesi için de kullanılabiliyor. Temsilcilerin doğrulamasıyla sağlanan kurye hizmeti KYC tokenler karşılığında gerçekleştirilecek.

KYC.LEGAL strateji müdürü ve ICOBox kurucu ortağı Nick Evdokimov şu açıklamaları kaydetti:

“Kullanıcı doğrulama piyasası hız, güvenlik ve kolaylık sunan bir ürüne oldukça büyük bir ihtiyaç duyuyor. KYC.LEGAL ve KYC.LEGAL DELIVERY tam olarak bu ihtiyacı karşılıyor. Bu uygulamalar sayesinde KYC doğrulaması, günler sürmek yerine yalnızca yarım saat sürüyor. Ürün blockchain teknolojisine dayandığı için sadece kullanıcının cihazında depolanacak kişisel verileri güvence altına alıyor ve kullanıcılardan yalnızca gerekli bilgileri sunmalarını istiyor. Ayrıca kullanıcı doğrulama işlemini adeta evinizde hissettiğiniz rahatlıkla yapabilmeniz için imkan sağlıyor.”

KYC.LEGAL ve KYC.LEGAL DELIVERY uygulaması tarafından sunulan bütün hizmetlerin avantajlarından faydalanabilmeniz için KYC token sahibi olmanız gerekiyor. KYC token her iki uygulamada kullanılabiliyor. Token sahipleri, aktif tokenleri için oluşturdukları gelir ayrımına dayanan hizmetler için sunulan indirim fırsatlarından faydalanabilecekler. Ayrıca kullanıcılar; resmi belgelerin gönderimi için de indirim alacaklar. Kullanıcılara temsilcilerin gerçekleştirdikleri doğrulama işlemlerinde de indirim sunuluyor. Şirketin ICO’su sürüyor ve 15 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek, tabi o zamana kadar tüm tokenleri satılmazsa.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.