Reklam

“Kriptoların Geleceği Wall Street’e Bağlı Olmamalı”

Eski Goldman Sachs analistine göre Bitcoin fiyatı kurumsal yatırımlara bağlı değil...
20:00
28 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sayısız Bitcoin boğası artık bıktıracak derecede fazla “kurumsal yatırımcılar geliyor” ifadesini kullanmaya başladı. Analistler ve yorumcular bu yatırımcı sınıfının gelmesiyle kripto para birimlerinde gerçekten yüksek seviyelerin görüleceğine ve teknolojinin ana akım tarafından yüksek benimsenme seviyelerine ulaşacağına inanıyor.

Bununla birlikte bir endüstri girişimi kapitalisti, “kurumsal yatırım” inanışının hatalı olduğunu ve kripto paraların geleceğinin Wall Street’e bağlı olmaması gerektiğini savunuyor.

Kurumlara İhtiyaç Yok

Bu hafta başında kurumsal yatırımcılar için tasarlanan ve Bitcoin fiziksel vadelilerini yatırımcılarla buluşturacak olan platform Bakkt hizmete girdi. Bitcoin’in yeni yüksek seviyeler görmesi için bir katalizör görevi göreceği düşünülen platform beklenen etkiyi yaratamadı. Pazartesi günü itibariyle kripto paralarda ciddi düşüşler yaşandı.

Bunun yaşanmasının ardından çok fazla isim kurumsal yatırımları ve bunun Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisini sorgulamaya başladı.

Crypto Oracle’ın fon ortağı ve eski bir Goldman Sachs analisti olan Lou Kerner‘e göre, Bitcoin’in fiyatının artması için kurumlara ihtiyacı yok. CNBC’nin “Power Lunch” programının son bölümünde görüşlerini belirten analist, kurumların kripto para piyasasında iz bırakanlar değil, izleri takip edenler olacağını dile getirdi.

Öte yandan Kerner, kurumların eninde sonunda bu alana çekileceğini ve kripto para piyasasına büyük yatırımlar yapacağını da sözlerine ekledi.

Önemsiz Değil

Kerner her ne kadar kurumların Bitcoin fiyatı üzerinde etkisi olduğuna inanmasa da bu yıl gerçekleşen ve 14.000 dolara kadar yaklaşan fiyat artışı üzerinde kurumların etkisi olduğunu düşünen çok fazla isim var.

25 Haziran’da CNBC’de yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin’in bu yıl yaşadığı göz alıcı performansın arkasında artan kurumsal yatırımlar var. Global Trading’den elde edilen veriler, bu sektördeki kurumsal faaliyetlerde son bir yılda iki ile üç kat arasında artış olduğunu göstermişti. Konuyla ilgili detayları burada sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI