Kriptolar Canlanıyor: Gate.io Resmi Olarak Marka Yükseltmesine Geçiyor

13:46
31 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 4 Dakika

Gate.io 2013 yılından bu yana kripto para ekosisteminde hizmet veriyor ve bu sene 9. yaşını kutluyor. 10 milyonun üzerinde kullanıcı kitlesine sahip olan Gate.io, dünden bugüne tüm dünyada en uzun süre hizmet vere kripto para borsalarının arasına da adını yazdırıyor.

Yapılan açıklamalara göre Gatei.o 9. yaşında aynı zamanda bir yeniden markalaşma sürecine de giriyor.

Gate.io Yeniden Markalaşma Süreci

Yapılan açıklamalara göre Gate.io gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu doğrultuda yeni atılımlar ile kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor. Bu noktada borsa, dokuzuncu yıl dönümü için yeniden markalaşmayı sürecine girmeyi tercih ettiğini ifade ediyor.

9 yıldır faaliyet gösteren ve 10 milyon kullanıcıya ulaşan Gate.io, hızla büyüyen kripto ekonomisinde yeni bir sayfa açmak için daha kapsayıcı, entegre, benzersiz ve olgun olacak şekilde yeniden markalaşma sürecine girdiğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre kullanılan renkler ve seçilen yeni logo borsanın 9 yıllık mirasını ve dönüşümünü yansıtıyor. Logo da ise özellikle markanın teknik gücünün ve finansal deneyiminin yansıtıldığı dile getiriliyor.

Aşağıda da görebileceğiniz gibi yeni logo, güvenlik ve istikrarıyla Gate.io’nun açık ve kapsayıcı tavrını temsil eden 3/4 oranında bir daire olacak şekilde tasarlandı. Ayrıca logoda Gate.io’nun ilk harfi olan G’nin ve blockchain’i simgeleyen blok ögesinin kullanıldığı da görülüyor. Yapılan açıklamaya göre bu yeni logo markalaşma sürecinin tamamlanmasını ve yeni kapıların açılmasını temsil ediyor.

Yapılan açıklamalara göre Gate.io, dijital dünyanın geleceğinin, güvenliğe olan inançla yenilik ve ilerlemeden geldiğine inanıyor. Yeni marka logosu, Gate.io’nun gelişen blok zinciri çağını yeni bir marka imajı ve hizmetleriyle kucaklayacağını gösteriyor.

Yeni Süreçte Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Gate.io kullanıcılarına şu anda spor işlemler, kaldıraçlı işlemler, kaldıraçlı ETF, vadeli işlemler, kantitatif işlemler, likidite madenciliği ve teminatli kredi gibi pek çok hizmet sunuyor. Ayrıca borsadaki işlem çifti sayısı da dikkat çekiyor ve kullanıcıların borsayı tercih etmelerinin ana nedenleri arasında yer alıyor.

Gate.io yeniden markalaşma süreci ile birlikte kullanıcıları ile daha aktif şekilde bir arada olacaklarını ve daha sağlam iletişimler kuracaklarını da ifade ediyor. Buna ek olarak büyüme stratejisinin bir parçası olarak borsa, yeni yaşında önemli hamleler yapacağını da sözlerine ekliyor.

Öte yandan 9. yıl lansmanında Gate.io’nun, Gate.io Lite APP’nin resmi sürümünü ve Gate.io APP mini uygulamasının resmi sürümünü de kullanıcıları ile buluşturacağı ifade ediliyor. Bu şekilde kullanıcılar hem daha kolay hem daha hızlı işlemler gerçekleştirebilecek.

9. Yıl Kutlamaları ve Sürprizler

Gate.io dokuzuncu yıl kutlamalarına Mayıs ayı ortasında başladı ve şu anda yeni markanın websitesi çalışmaları devam ediyor. Buna ek olarak kutlamalarda kullanıcıları da bazı sürprizler ve ödüller bekliyor. Örneğin yapılan açıklamalara göre borsa, 9.000.000 dolar ödüllü yarışmalar sunacak.

Öte yandan borsa bir altın külçe yarışması da başlattı. Twitter’daki Altın Külçe kampanyası, katılımcı Gate.io kullanıcılarına token olarak 50.000 dolar değerinde bir ödül havuzu kazanma şansı sunuyor ve bir şanslı kişinin 999 gram altın külçe kazanacağı ifade ediliyor. Ayrıca buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Gate.io, 9. yıl kutlamalarının bir parçası olarak kullanıcıları için NFT ve işlem yarışmalarına da ev sahipliği yapacak.

Gate.io’nun Avantajları

Gate.io’nun CEO’su ve kurucusu Dr. Han son olarak yaptığı açıklamalarda yeniden markalaşma sürecine ve Gate.io’nun avantajlarına değindi. Dr. Han yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kripto para birimlerinin hızlı büyümesi, ürünler, hizmetler, marka değerleri ve daha fazlası açısından ana akım kripto borsalarının gelişimini hızlandırdı. Markamızın inovasyon ve atılım DNA’sı düşünüldüğünde, Gate.io’nun yenilenmeye ve canlandırıcı bir değişime ihtiyacı vardı. Dünyanın her yerinden müşterilerle çalışmayı ve pırıl pırıl yeni bir Gate.io marka kimliği oluşturmayı dört gözle bekliyoruz.

Buna ek olarak Gate.io özellikle uzun soluklu yolculuğu, sunduğu ürün çeşitliliği ve fazla sayıdaki işlem sayısı ve kripto birimi ile piyasanın önemli borsaları arasında yer alıyor. Bununla birlikte Oca 2022’de Gate.io bir kilometre taşını daha geride bıraktı ve 10 milyon kullanıcı sınırını aştı. Dolayısıyla yatırımcıları gerek ürün çeşitliliği olsun gerekse de sunduğu diğer avantajlar sebebiyle platformu tercih etmeye devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI