X


Kripto Piyasasının Yükselen Yıldızı FETCH.AI Mainnet’e Geçiyor

10:15
7 Aralık 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Fetch.ai, İnternete bağlı milyarlarca aygıtın birbirine bağlandığı (IoT) ve gerçek yaşamda oldukça karmaşık işlerle karşılaştığımız durumlarda blockchain ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak özgün çözümler sunan merkezsiz bir bağlantı platformudur.

İçerik Rehberi

FETCH.AI Platformu

Platform, algoritma, IoT ve karmaşık sistemlerin dağıtımını kolaylaştırıyor. Yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi teknolojileri kullanarak günlük sorunlara yönelik çözümleri geliştirip optimize ederek, aygıtların ve yazılım temsilcilerinin birbirlerini bulmalarını, birbirlerinden öğrenmelerini ve birbirleriyle değer alışverişinde bulunmalarını sağlıyor.

Blockchain üzerinden saniyede 30.000 üzerinde işlem yapma kapasitesi ile Ulaşım, Enerji, Taşımacılık ve Akıllı Şehirler fetch.ai’in kullanılabileceği alanlar arasında. Daha somut örnekler vermek gerekirse akıllı evler (smart homes) uzaktan izleme, ısıtma, soğutma ve güvenlik gibi konularda internete bağlı cihazlar kullanır. Bu hizmetlerin bir maliyeti vardır. Fetch.ai teknolojisi sayesinde enerji kaynakları verimli kullanılır ve bu sayede düşük elektrik faturası öder ve teknolojik hizmetleri kişiselleştirip konforunuzu artırabilirsiniz.

Diğer bir örnek akıllı kentler (smart cities) için sunulan dijital çözümlerdir. Bu çözümler sayesinde yaşadığımız şehirlerde enerji, su ve atık bertaraf etme şeklimiz, şehirler arasında nasıl dolaştığımız ve yaşayacağımız daha güvenli yerler yapma biçimimizde devrim yaratacaktır. Mevcut kentsel sistemlere dijital zekâ eklemek ve teknolojiyi bir altyapıya dahil etmek ekonomik fayda ve mevcut varlıkların daha iyi kullanılması ile çevreyle dost bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

25 Şubat 2019 tarihinde Binance üzerinden IEO yöntemiyle piyasaya sunulan ve listelenmeye başlayan Fetch.ai kısa zaman içerisinde kendi topluluğunu ve kripto camiasının sempatisini kazanmayı başardı.  Örnek vermek gerekirse 20 Kasım 2019’da İstanbul’da düzenlenen Binance Zirvesinde yer alan fetch.ai, zirve katılımcılarından ve piyasadan olumlu geri dönüşler aldı. 20 Kasım’daki ortalama piyasada fiyatı 0,04 dolar civarında iken bu makale yazılırken fiyatı (7 Aralık 2016) 0,055 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Piyasa koşullarının beklentileri karşılamadığı bugünlerde oldukça iyi bir artış geldiğini söyleyebiliriz.

Teknik açıdan kendini geliştiren fetch.ai, 31 Aralık 2019 tarihinden kendi mainnet sistemine geçeceğini duyurdu. Mainnet sayesinde daha hızlı transferler gerçekleşecek ve fetch.ai sistemine ait yerli tokenler oluşacak. Yatırımcılar için küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var. Mainnet öncesinde mevcut fetch.ai tokenlerinizin bulunduğu borsanın bu mainneti destekleyip desteklemediğini öğrenmenizde fayda var aksi durumda kayıplarla karşılaşabilirsiniz.

Türkiye pazarında daha aktif olacağı ile ilgili duyumlar aldığımız fetch.ai, Türk kullanıcılar için çeşitli sürprizler ve fırsatlar ile pazarda sağlam bir yer edinmek istediği sonucunu çıkarabiliriz.

Fetch.ai ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere fetch.ai resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI