X


Kripto Paralarınızın Gizliliğini ve Anonimliğini Sağlayan Platform: Bitmix

Bitmix ile mikser hizmeti sayesinde kripto paralarınızın ve işlemlerinizin anonim kalmasını sağlayabilirsiniz...
11:35
26 Mart 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Bitmix, bir kripto para mikser platformu olarak karşımıza çıkıyor. Bitmix’in birincil hedefi tüm müşterilerin anonimliğini ve kripto paralara işlemlerinin gizliliğini korumak. Platform, anında aktarım, tam anonimlik ve düşük komisyon ücretleri açısından kullanıcılar için oldukça avantajlı bir platform olarak hizmet veriyor.

Mikser Hizmeti Nedir?

Bitcoin veya diğer herhangi bir halka açık Blockchain işleminin çalışma şekli doğası itibariyle, bu işlemlerin kalıcı bir şekilde Blockchain’ler üzerine kaydedilmesini sağlar. Dolayısıyla bir kripto para adresinden diğerine yapılan tüm işlemler izlenebilir. Bu işlemlerin gizliliğini korumak içinse mikser hizmetleri kullanılabilir. Mikser hizmetleri, fonun orijinal kaynağının karıştırılması için kullanılır. Dolayısıyla Bitcoin (veya diğer kripto para) karıştırma hizmetleri Bitcoin işlemlerinizin gizliliğini korumaya yardımcı olur.

Bunlarla beraber Bitmix yalnızca gizlilik ve anonimliğin sağlanması için kullanılan yasal bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla yapılan işlemler hem güvenilir hem yasal işlemler oluyor. Örneğin Bitmix sayesinde hacker’lardan daha iyi bir şekilde korunabilirsiniz. Bir borsa saldırıya uğradığında saldırganlar sizin borsadaki adres bilgilerinize ulaşarak fonlarınızı ele geçirebilir. Ancak işlemleriniz için Bitmix’i kullandığınızda adres ve transfer bilgileriniz anonim kalır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitmix’in Avantajları

Platform dünyanın her yerinde hizmet vermek için çoklu dil desteğinden faydalanıyor ve İngilizce, Rusya, Hintçe, Portekizce, Çince, Korece, Endonezyaca, Almanca, Hollandaca, Lehçe dillerinde kullanılabiliyor.

Bunun yanında Bitmix ile Bitcoin, Dash ve Litecoin işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca işlemlerinizi javascript desteği olmadan Clearnet, Tor ve NoJS ile de gerçekleştirebiliyorsunuz. En düşük miktarda gerçekleştirebileceğiniz işlem 0.005 BTC, 0.005 LTC ve 0.005 DASH olduğu belirtiliyor.

Öte yandan anında aktarma sayesinde paralar, işleminizin onaylanmasından sonra anında adresinize aktarılıyor. Çünkü platformun rezervlerinde halihazırda “karıştırma işlemi uygulanmış paralar” bulunuyor. Dolayısıyla kullanıcı bir işlemi mikser aracılığıyla tamamladığında, alıcıya anonim yolla gönderim anında sağlanmış oluyor.

Bunlara ek olarak Bitmix herhangi bir kişisel bilgi talebi olmadan işlemleri gerçekleştiriyor ve alınan tüm bilgiler en fazla 72 saat sonrasında siliniyor. Böylece tüm işlemler tam anonimlikle gerçekleşmiş oluyor. Ayrıca platformda %0.4 ile %4 arasında işlem ücretini kendiniz belirleyebiliyorsunuz ve önceki coin’lerinizi kilitlemek için code’lar kullanabiliyorsunuz.

Bunların yanında Bitmix’te bulunan “rastgele opsiyon seçeneği” ile cüzdana paralarınızın birden fazla işlem ile ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu da Blockchain takiplerini daha zor bir hale getirir.

Platformun diğer avantajları arasında şunlar sayılabilir.

  • Maksimum karıştırma performansı elde etmek için manuel ve otomatik ayarlar bulunuyor.
  • Ortaklık programı sayesinde davet edilen kullanıcı tarafından yapılan her işlem için anında ödeme yapılıyor.
  • Projeler için oluşturulan API desteği sayesinde kendi mikserinizi oluşturma şansı bulunuyor.
  • Teminat mektubu ile kripto paralarınızın karıştırılması için gönderilmesi gereken Bitcoin adresi sağlandığında, bu adresin Bitmix sunucusu tarafından gerçekten oluşturulduğunu platform dijital olarak imzalayarak onaylıyor.

Nasıl Çalışır?

Bitmix ile üç adımda işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle bir sipariş oluşturmanız gerekiyor. Sipariş oluşturmak için alıcı adresinizi belirtmeniz, ücreti ve zamanı seçmeniz yeterli oluyor. Ardından mikser işlemi uygulanmasını istediğiniz kripto paraları gönderiyorsunuz. Benzersiz adres ise bu işlemden sonra oluşuyor. Son olarak karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra ilk etapta işlem oluştururken seçtiğiniz süre kapsamında yeni kripto paralarınız gönderilmiş oluyor.

Öte yandan platformda halihazırda karıştırılmış paralar bulunuyor ve bir kullanıcı işlem gerçekleştirmek istediğinde zaman kaybı olmadan bu paralarla işlemler gerçekleşiyor. Kullanıcının gönderdiği paralar da daha sonra farklı karıştırma işlemlerinde kullanılabiliyor.

Platform ile ilgili daha fazla detay buradan ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar