X

Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak? Sandeep Nailwal Açıklıyor!

Kripto paralar artık dibi buldu mu? Yakın gelecekte kripto para yatırımcılarını neler bekliyor?
20:40
15 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu isim Polygon’un kurucu ortağı ve Ethereum’un Web3’ünün kilit isimlerinden biridir. Bu sebepte yaptığı yorumlar geleceğe ışık tutabilir. Peki Sandeep kripto paraların mevcut durumu ve geleceğiyle alakalı neler düşünüyor? Ayı piyasaları daha ne kadar sürecek? Yatırımcıların merak ettiği tüm sorular cevabını buluyor. İşte detaylar.

Kripto Paraların Geleceği

Ethereum’un Web3’ünün kilit isimlerinden biri ve Polygon Network‘ün (eski adıyla Matic Network, MATIC) kurucu ortağı ve COO’su Sandeep Nailwal, pazarın çok beklenen “dibine” yaklaştığını düşünüyor. Nailwal, bugün beklentilerini paylaşmak için Twitter hesabının başına geçti. Panik ve teslimiyet aşamalarının zaten dikiz aynasında olabileceğini söylüyor.

“Öfke”nin bir sonraki aşama ve gerçek “dip”ten önceki son aşama olabileceğini göstermek için iyi bilinen Piyasa Döngüsünün Psikolojisi şemasını da paylaşımına ekledi. Nailwal ayrıca, kripto piyasasının değeri 1 trilyon doların altına düştüğü için Web3’ün tüm “vaadini” sorgulayan bir dizi insanla konuştuğunun altını çiziyor. Bu nedenle, dibin yakınlarda bir yerde olabileceğini öngörüyor.

Kripto Paralar Yükselir Mi?

Bazı teknik analiz göstergeleri Nailwal’ın görüşünü destekliyor. Örneğin, Bitcoin, Elliott Wave ABC döngüsünün son noktasına ulaştı. 1970’lerden bu yana, bu gösterge, hisse senetleri ve endeksler için piyasa döngülerinin dibini belirtmek için kullanılmıştır. Ayrıca, “ayı piyasası” kombinasyonu için yapılan aramaların sayısı da düşüyor. 2018 ve 2020’de bu gözlem, ayı piyasasının son aşamasına girdiği anlamına geliyordu.

Peki bu ayı piyasası diğerlerine benzeyecek mi? 2018 ve 2020 yıllarında FED’in 75 baz puan faiz artırma ihtimalleri konuşulmuyordu. Saatler 21:00 olduğunda 75 baz puan artış olmayacağının garantisi yok. FED bunu son yaptığında IMF, Arjantin’i kurtarmak zorunda kalmıştı. Makro ekonomik gelişmeler bize geçmişteki ayı piyasalarına benzemeyen yeni bir dönemin sinyallerini veriyor. Birçok uzman böyle düşünüyor. Yanılabilirler mi? Kesinlikle, kripto para piyasaları üzerinde yapılan tahminlerin çoğu zaten yanılır. Bu sebepten yatırımcıların kesin dip konusunda daha temkinli hareket etmesi ve kendi risk profillerine göre hareket etmesi gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI