Reklam

Kripto Paralarda 2022 Yılında Dikkat Çeken 6 Ön Satış

11:57
3 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 6 Dakika

Kripto para birimlerinde uygulanan pazarlama teknikleri, endüstride yaşanan değişiklikler ile birlikte sürekli gelişiyor. Ön satışlar yani presale’ler ise şu anda en popüler tekniklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Uzman isimler kripto para birimlerinin ön satışlarının risk içerebileceğini ancak doğru yatırımın yapılması ile önemli kazanç sağlanabileceğini ifade ediyor.

2022’de Yatırım Yapılabilecek 6 Kripto

2022 yılında ise 6 projenin ön satışının dikkat çektiği dile getiriliyor:
Battle Infinity: 2022 yılının dikkat çeken ön satışı
Tamadoge (TAMA): Meme token ön satışı
• Panda Elon: Meme token ön satışı
• Crimecoin: Eğitim kaynakları ile kripto ön satışı
• Bonuz. sosyal medya ile ilgili kripto ön satışı
• EstateX: Gayrimenkul ile ilgili kripto ön satışı

2022’nin Dikkat Çeken Ön Satışı: Battle Infinity

NFT ve metaverse tabanlı bir kripto oyun platformu olarak tanımlanan Battle Infinity’nin 2022 yılının en iyi kripto presale’i olduğu ifade ediliyor. Platformun bir yandan mevcut oyun endüstrisinde devrim yaratmayı bir yandan da oyuncular için merkezsizliği sağlamayı hedeflediği ifade ediliyor.

Hindistan’da kurulan Battle Infinity’nin ülkedeki kripto para endüstrisinin başarısını devam ettirmeyi amaçladığı dile getiriliyor. Ancak yapılan açıklamalara göre Battle Infinity Hindistan ile sınırlı kalmamak ve küresel anlamda da büyümek istiyor. Bu noktada platformun kendi metaverse’ü olan Battle Arena’ya değiniliyor ve oyuncuların birbiri ile etkileşime girmesine olanak tanıyacağından bahsediliyor.

Buna ek olarak projenin oynanış ve işlevsellik açısından Axie Infinity, Sandbox ve Decentraland gibi oyunlarla pek çok ortak noktası olduğu ifade ediliyor. Ancak yapılan açıklamalara göre Battle Infinity, bu projeleri hızla yakalayabilir.

Öte yandan Battle Infinity’nin yerel para birimi Binance Smart Chain temelli yardımcı program tokenı IBAT. Tüm karakterlerin ve varlıkların; işlemler, staking ve diğer işlemler için kullanılacak olan IBAT ile işlem göreceği ifade ediliyor. Ayrıca rugpull riskinin olmamasının Battle Infinity’i 2022’nin en dikkat çeken presale’lerinden biri yaptığı belirtiliyor. SolidProof.io’nun platform üzerinde bir akıllı sözleşme denetimi gerçekleştirdiği ve CoinSniper’ın bir KYC denetimi gerçekleştirdiği yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Battle Infinity Ön Satışı

Yapılan açıklamalara göre 11 Temmuz 2022’de IBAT token ön satışı resmen başladı ve toplam 90 gün sürecek. Yatırımcılar minimum sınır olarak 0,1 BNB değerinde ve maksimum sınır olarak 500 BNB değerinde IBAT token satın alabilir. Her token’ın 0,0015 dolar değerinde olduğunu ifade eden açıklamalarda, IBAT token’larının 250 dolarda sabit BNB/USD paritesinin bulunduğu belirtiliyor.

Bunlara ek olarak 2.000 BNB softcap ve 16.500 BNB hardcap olduğu da ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre bu projenin ilk private satışı ve presale yatırımcıları token’ları kilitleyemeyecek ya da satamayacak.

Öte yandan IBAT’ın listeleme fiyatı henüz bilinmiyor ancak uzman isimlerin ilk bir ayda %10.000 gibi bir artış bekledikleri ifade ediliyor.

IBAT Nasıl Alınır?

Yapılan açıklamalara göre ön satış, sadece bu amaç için oluşturulmuş presale platformunda gerçekleştiriliyor. Aşağıdaki adımlar takip edilerek hızlıca işlemin gerçekleştirilebileceği belirtiliyor.
• İlk olarak Battle Infinity ön satış web sitesini açın

• Binance Coin alın: IBAT, bir BEP-20 tokenı olarak tasarlandığı için yatırımcılar BNB coin ile işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Eğer cüzdanınızda BNB varsa işlemlere devam edebilirsiniz. Eğer cüzdanınızda BNB yoksa öncelikle BNB coin almanız gerekiyor.
• Cüzdanınızı bağlayın: Metamask Cüzdanı veya Walletconnect işlevi cüzdanınızı Battle Infinity’ye bağladıktan sonra cüzdanın Binance Chain ağında olup olmadığını kontrol edin.

• İstediğiniz IBAT miktarını seçin ve satın alma işlemini tamamlayın.

IBAT satın almak için bu linki kullanabilirsiniz.

Tamadoge (TAMA): Meme Token Ön Satışı

Tamadoge (TAMA), Tamaverse olarak bilinen köpek temalı NFT metaverse’ünün merkezinde yer alan bir meme token olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar, küçük evcil hayvanlar olan Tamadoge’u tasarlayabilir, üretebilir ve onunla ilgilenebilir. Yapılan açıklamalara göre bir Tamadoge olgunlaştığında, Dogepoints kazanmak için diğer oyuncuların evcil hayvanlarıyla rekabet edebilir. Her ayın sonunda en fazla Dogepoints kazanan kullanıcılar ödüllerini aylık Dogepool’dan alabilirler.

Yapılan açıklamalara göre Temmuz 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan bu proje, Tamadoge NFT’lerin yürüyüşe çıkabileceği veya arkadaşlarıyla oynayabileceği özel bir Tamaverse artırılmış gerçeklik deneyimine de sahip olacak.

Yapılan açıklamalara göre Twitter’da trend olan Tamadoge’u kripto para birimi TAMA’nın ön satışları 0,01 dolardan yatırımcılara sunulmuş durumda ve ödemelerde ETH ya da USDT kabul ediliyor. Solid Proof’un projenin akıllı sözleşmelerini denetlemiş olmasının ise önemli olduğu ifade ediliyor.
Proje ile ilgili açıklamalarda şu adımları takip ederek TAMA alınabileceği ifade ediliyor:
• Öncelikle kullanıcıların Metamask cüzdanlarının bulunması ya da Wallet Connect aracılığı ile desteklenen cüzdanlardan birine sahip olması gerekiyor.
• Daha sonra cüzdanın platforma bağlanması gerekiyor. Bu noktada kullanıcıların 3 seçeneğe sahip oldukları ifade ediliyor: Kredi kartı ETH alarak ve bunu dönüştürerek, ETH ile TAMA alarak ve USDT ile TAMA alarak.
• Ön satış sona erdikten sonra TAMA token’ların talep edilebileceği belirtiliyor.

TAMA satın almak için bu linki kullanabilirsiniz.

Diğer 4 Proje

2022 yılında iyi bir presale olarak değerlendirilen diğer 4 proje ise şu şekilde:
Panda Elon: Toplam 1 milyar madeni para arzına sahip Binance Akıllı Zincirine dayalı bir token olan PELON, Panda Elon’un yerel para birimi olarak kullanılıyor. Panda Elon’un arkasındaki ekip, Elon Musk’ın kripto para piyasasındaki etkisinden yararlanarak Dogecoin gibi meme paralarının popülaritesini çoğaltmak istiyor. Kripto para biriminin kesin işlevleri konusunda net bilgiler olmasa da uzman isimler sunmayı amaçladığı fantastik dünyanın popüler olacağını düşünüyor.
Crimecoin: Crimecoin, ABD’deki tarihi mafya kişiliklerini merak eden yatırımcılara eğitim kaynağı sunmayı amaçlıyor. Yapılan açıklamalar göre CoinSniper projenin KYC denetimlerini yapmış durumda. Crimecoin’in (CRM) toplam arzının 1 milyar adet olduğu ifade ediliyor. Ayrıca kripto para işlemi yaparken ücret ödenmeyeceği de ifade ediliyor.
Bonuz: Bonuz, içerik üreticilerine kendi tokenlerini yaratma ve onları takipçilere satma fırsatı veren bir etkileşim platformu işlevi görüyor. Ana hedef, token sahiplerinin değerli avantajlar elde edebileceği sağlam bir topluluk oluşturmak. Bonuz token’ları BEP-20 uyumlu oldukları için yatırımcıların bazı kanallara erişim hakkının olacağı belirtiliyor. Ayrıca Bonuz tokenın deflasyonist olmasının amaçlandığı da ifade ediliyor.
EstateX: Gayrimenkul yatırımını herkes için daha kolay ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan EstateX’in, kısa sürede sosyal medyada oldukça büyük bir takipçi kitlesine ulaştığı ifade ediliyor. EsateX’in yerel kripto para biriminin ESX olacağı ancak şu anda proje ile ilgili çok fazla bilgi olmadığı belirtiliyor.

Presale’lerin giderek daha popüler hale gelmesi ile yatırım yapılacak projenin seçilmesinin her geçen gün daha çok önem taşıdığı ifade ediliyor. Bu noktada yatırımcıların; kullanım örnekleri, tokenlar ve karşılaştırılabilir yönler gibi konuları analiz etmelerinin önemli olduğu ifade ediliyor. Battle Infinity’nin ise bu analizlerde oldukça başarılı olduğu düşünülüyor. Bazı uzman isimler Battle Infinity’nin en iyi 2022 presale’i olacağını ifade ederken kripto para biriminin de ciddi bir kar getirme potansiyeli olduğuna değiniliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI