X


Kripto Paralar Yıkılmadı, Ayakta!

Son zamanlarda düşüş eğiliminde olan kriptolar 15 Ağustos'ta bir miktar değer kazandı. Kullanıcılar bu sayede derin bir nefes aldı.
08:30
16 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Son zamanlarda büyük oranda değer kaybeden kripto para piyasası sonunda derin bir nefes aldı. 15 Ağustos Çarşamba günü iyi bir performans sergileyen kriptolar, toplam piyasa değerini çok kısa bir süre içerisinde 22 milyar dolar kadar yükseltmeyi başardı.

Kripto para piyasası bazı gelişmelerin de etkisiyle son günlerde büyük bir düşüş trendine girmişti. Bu trendin sonucunda defalarca yılın en düşük seviyesine gerileyen piyasa bütün kripto para kullanıcılarını tedirgin etmişti. Ancak lider kripto para Bitcoin 15 Ağustos tarihinde yeniden 6.600 dolar seviyesine yeniden ulaştı. Önceki gün işlem gördüğü fiyata göre büyük oranda değer kazanan BTC haberin hazırlandığı sıralarda 6.300 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin 14 Ağustos tarihinde 5.921 dolara kadar düşerek yılın en düşük seviyesi rekorunu yeniden kırmıştı.

Bitcoin fiyatında görülen yukarı yönlü ivme, etkisini tüm piyasada hissettirdi. Piyasanın ikinci en değerli unsuru Ethereum’un (ETH) fiyatı gün içerisinde 300 doları aşmayı başardı. Kan kaybeden piyasada en büyük kayıplardan birini yaşan lider altcoin bu yükselişin ardından rahat bir nefes alabildi. Bilindiği üzere ETH çok kısa bir süre içerisinde yaklaşık %36 oranında değer kaybederek yatırımcısını üzmüştü.

Piyasanın diğer kripto paralarında da çeşitli oranlarda artışların kaydedildiğini görüyoruz. Sonuç olarak kripto paraların son yirmi dört saat boyunca sergilediği performansı gösteren rakamların geneli yeşile büründü. Kripto para piyasasının toplam değeri 212 milyar dolara kadar uzandı. Haberin hazırlandığı sıralarda bu değerin 202 milyar dolar civarında olduğu tespit edildi.

Sahip olduğu toplam piyasa değeri bakımından en iyi ilk on kripto para arasında en fazla değer kazanan ETH oldu. Ayrıca XRP, Monero ve EOS gibi kriptolar da yükseldi. Son zamanlarda sağladığı bazı ortaklıkların etkisiyle düşen piyasaya meydan okuyan Stellar (XLM) bu performansıyla EOS’u geride bırakmıştı. Ancak son piyasa yükselişiyle EOS yeniden eski pozisyonuna erişti.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI