reklamı kapat
  • BTC  :  32.966,73 ₺
  • ETH  :  2.106,79 ₺
  • BCH  :  3.793,36 ₺
  • XRP  :  2,69 ₺
  • BTC 32.966,73
  • ETH 2.106,79
  • BCH 3.793,36

Kripto Paralar Profesyonellikle Tanışıyor: StrategaBiz

27 Nisan 2015
  • Coin TürkCoin Türk

Bitcoin’in ortaya çıktığı 2008 yılından beri kripto para sektörü sürekli olarak gelişimini sürdürdü. Bir çok şirket ve girişim ürünlerini piyasayla tanıştırdı. Fakat bu şirketler içerisinde özellikle exchange siteleri kötü yönetim ve profesyonellikten uzak bir  yaklaşım sergilediler. Bir çoğu kullanıcı hesaplarıyla ortadan kayboldu veya düşük güvenlik sistemleriyle kripto kullanıcılarını mağdur etti. 2015 yılı itibariyle yavaş yavaş daha profesyonel ekiplerin ekosisteme girdiğini gözlemliyoruz, bunlardan biri de StrategaBiz.

StrategaBiz ABD merkezli hisse ticareti yapan aracı bir şirket. Geçtiğimiz aylarda yeniden yapılanmasıyla birlikte kripto para yatırımı için atağa kalkıyor.

StrategaBiz şirketi, LXCCoin ve Swypto Exchange sitesini kapsayan CryptoCorum grubunu satın alarak yakın gelecekte kripto para dünyasında adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

ssswwKripto para alanında her türlü gelişmeyi sürdürülebilir kılmak için bir çok yaklaşım bulunuyor. Bu yaklaşımlar içerisinde sıklıkla Bitcoin’e benzer sistemler büyük umutlarla piyasaya sürülüyor. Fakat, The Lending eXchange Currency (LXCCoin) radikal bir değişiklikle %100 Euro destekli olduğundan dolayı diğerlerinden çok farklı bir konumda bulunuyor. LXCCoin’in en önemli özelliği diğer tüm coin’lerden farklı olarak, değerinin stabil durumda kalacak olması, başka bir ifadeyle, LXCCoin’de  peer-to-peer borçlanma ön plana çıktığı için ani dump olaylarının önüne geçiliyor.

Coin, direkt olarak LXCCoin websitesinden veya Swypto Exchange platformundan satın alınabilir. Şirketin iddiasına göre, Swypto Exchange sitesi banka düzeyinde güvenlikle korunuyor; fakat kullanımı diğer exchange siteleri gibi oldukça kolay. Aynı diğer kriptolar gibi al sat yapılabilen LXCCoin’i ayrıca ilerleyen günlerde diğer takas sitelerinde de görebiliriz.
_Q6N2029StrategaBiz CEO’su Brian Mertz, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: “Önümüzdeki 18 ila 36 ay içerisinde kripto para endüstrisinin dramatik olarak değişeceğini düşünüyoruz. Şu anda ekosistem içerisinde yer alan bir çok kripto ortadan kalkacak ve tamamen değersizleşecek. Yeni teknolojilerle oluşturulan bu coin’lerden çok azı ise piyasayı domine edecek. Endüstri şu anda emekleme aşamasında olmasına rağmen, inanıyorum ki takip eden yıllarda sistem içerisinde bir çok fırsat ortaya çıkacak. StrategaBiz olarak, biz de bu konsolidasyonun bir parçası olmak istiyoruz”.

Brian Mertz ayrıca, kripto para dünyasını profesyonel bir yapıyla buluşturacaklarının ilk sinyallerini veriyor. “Yüksek volatilite, spekülasyon ve yasal düzenleme eksikliği, kriptolara olan güveni azaltmakta ve yaygın kullanımını engellemektedir. StrategaBiz olarak, blockchain ve Bitcoin teknolojisiyle oluşturulmuş ürün ve hizmetlerle toplumun çoğuna erişerek, istikrarlı ve güvenli bir kripto para birimi yaratmada işinde profesyonel bir bakış açısı getirmek istiyoruz”.

Umuyoruz StrategaBiz’in attığı bu ilk profesyonel adımla kriptoların geleceği daha emin ellerde olacak..

loading...