Kripto Paralar İçin Müjde! Yüz Milyonlarca Yeni Kullanıcı!

Gelecekte hangi kripto para projeleri yüz milyonlarca kullanıcıyla tanışacak? Bu müjde yatırımcılar için ne anlama geliyor?
19:40
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İnternetin bir sonraki devrimi kripto para topluluğunun eliyle oluyor. Gelecek doğru projelerdeki birçok yatırımcının yüzünü güldürecek. Kripto paralar sadece meme tokenler veya işe yarama pump coinlerden ibaret değil ve gerçekten fayda üreten girişimler var. Peki müjde hangi projeleri ilgilendiriyor? Kripto paralara nasıl bir faydası olacak?

Yüz Milyonlarca Yeni Kullanıcı

Animoca Brands‘in Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu, kısa süre önce Urban Land Institute’un ‘Asya Pasifik Zirvesi’nde bir röportaj verdi. Burada Web3 blockchain oyunları ve daha fazlasıyla ilgili görüşlerini açıkladı. Siu, metaverse meraklıları için heyecan verici bir açıklamayla başladı. Ona göre metaverse alanında hizmet veren projeler önümüzdeki aylarda kullanıcı sayılarında önemli artışlar görecek.

“Önümüzdeki 18 ay içinde, yeni ve daha yüksek kaliteli blockchain oyunları gibi açık metaverse ürünleri piyasaya sürülecek. İnsanların yoğun biçimde bu alana yöneleceğini düşünüyorum. Yeni bir kullanıcı dalgası olacak ve yüz milyonlarca yeni kullanıcı metaverse ile tanışacak”.

Animoca Brands’in Kurucu Ortağı, aktif bir metaverse savunucusudur. Daha önce defalarca hem blockchain oyunlarına hem de metaverse’e desteğini dile getirdi ve konferans sırasında duruşunu daha da sağlamlaştırdı.

Kripto Paralar İçin Müjde

Bu tahmin kripto paralar için önemlidir. Metaverse ve web3 alanında faaliyet gösteren projeler halen oldukça az kullanıcıya sahip. Hatta AXS, SAND, MANA gibi tokenlerin platformları bir süredir ciddi kullanıcı kayıpları da yaşıyor. Siu, henüz bu alana girmesi gereken kullanıcıların ayaklanmadığına inanıyor.

Siu, 3,2 milyardan fazla geleneksel oyuncunun, oyun içi varlıklarına sahip olmayan “kapalı bir metaverse” içinde olduğuna dikkat çekti. Web 3.0’ın, oyun içi varlıkların sahipliğini teknoloji şirketlerinden oyunculara doğrudan aktararak onları cezbedeceğini düşünen Yat Siu bu alanda çok daha fazla büyüme bekliyor.

Siu ayrıca Web 3.0 için gereken altyapının çoğunun zaten mevcut olduğunu iddia ediyor. Animoca Brands Başkanı, genç neslin Web 3.0 devrimini ilerletmeye yardımcı olacağına inanıyor.

“Gençlerin Web3’e çekilmesinin nedenlerinden biri, daha iyi bir teknolojiyi temsil etmesi değil, aslında daha iyi bir geleceği temsil etmesidir”.

Temmuz 2022’de Animoca Brands, 5,9 milyar dolar değerindeydi. Şirket, Axie Infinity gibi projelere erken dönemde yatırım yaptı ve The Sandbox‘ın arkasındaki stüdyo olan Pixowl’u satın aldı. Yani yatırımcıların Siu tarafından paylaşılan görüşleri bu minvalde ele alması gerekiyor. Animoca Brands ayakta kalmak ve büyümeye devam etmek için yüz milyonlarca kullanıcıya ihtiyaç duyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI