X


Kripto Para Topluluğu Büyüyor! Dev Şirkette Kervana Katıldı!

Kripto paraların günlük yaşantıda kullanımına iyi bir örnek, dev şirket blockchain tabanlı teknolojilerin geleceği inşa edeceğine inanıyor.
16:37
2 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

85 milyar dolarlık varlık yöneten dev şirketten önemli bir açıklama geldi. Kripto para topluluğuna devler dahil oluyor. Sadece 1 yıl içinde çok sayıda NFT koleksiyonu kendi topluluğunu oluşturdu. Blockchain tabanlı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla birlikte kullanım alanları da genişliyor. Peki dev varlık yönetim şirketi neden NFT pazarına giriyor?

VanEck Topluluk NFT’si

NFT projelerinin gerçek dünyadaki faydasını vurgulamak için tasarlanan VanEck Community NFT, sahiplerine etkinliklere, araştırmalara ve daha fazlasına özel ve erken erişim sağlayacak. VanEck bugün yatırımcılar ve kripto meraklıları için VanEck Community NFT’nin lansmanı yoluyla VanEck kripto topluluğuna katılmaları için yenilikçi ve yeni bir yol sunuyor.

Bu girişim, 1.000 VanEck NFT’nin piyasaya sürülmesini içerir ve NFT yapısında bulunan gerçek dünya faydasını sergilemek için tasarlanmıştır. Dijital varlık yatırımı alanında küresel bir lider olan VanEck, bu yardımcı programı hem bu alanın hem de altında yatan akıllı sözleşme teknolojisinin uzun vadeli büyüme hikayesi için çekici buluyor.

Akıllı sözleşme işlevine sahip açık kaynaklı bir blockchain olan Ethereum ekosisteminde başlatılan VanEck Community NFT’leri, önde gelen bir küresel NFT ajansı olan NUMOMO ile ortaklaşa tasarlanıyor. Proje, para politikasının geçmişini, bugününü ve geleceğini keşfederken ve görevlerinde kendisine yardımcı olan karakterlerle karşılaştığında, Hammy (Alexander Hamilton’dan sonra modellenmiştir) adlı kurgusal bir karakterin yolculuğunun izini sürecek.

Her NFT’nin sahipleri, sahip oldukları NFT kategorisine bağlı olarak VanEck’in dijital varlık araştırmasına erken erişim, yüz yüze ve sanal etkinliklere özel davetler ve çok daha fazlasını içerebilecek çeşitli özel avantajlara erişebilecekler.

VanEck Topluluğu NFT Kurucu Ortağı Matthew şunları söyledi;

“VanEck Community NFT’yi bir dijital üyelik kartı gibi çalışacak şekilde tasarladık, NFT sahiplerine çok çeşitli etkinliklere, dijital varlık araştırmalarına ve dijital varlık meraklıları ve yatırımcılardan oluşan kapsayıcı bir topluluğun içgörülerine özel erişim sağladık”.

VanEck Nedir?

Yatırımcılara uluslararası piyasalara erişim sunan ilk ABD varlık yöneticilerinden biri olan VanEck yakın geçmişte Bitcoin ETF başvurularıyla kripto paralarda ismini duyurdu. 31 Mart 2022 itibariyle VanEck, yatırım fonları, ETF’ler ve kurumsal hesaplar dahil olmak üzere yaklaşık 85,5 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Firmanın yetenekleri, portföy çeşitlendirmesini geliştirmek için temel yatırım fırsatlarından daha özel risklere kadar uzanmaktadır.

1955 yılında kurulan şirket gelecekte blockchain tabanlı teknolojilerin hayatımızın önemli bir alanını kaplayacağını düşünüyor. Bu sebepten kripto odaklı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI