reklamı kapat
  • BTC  :  34.895,59 ₺
  • ETH  :  2.177,71 ₺
  • BCH  :  4.186,83 ₺
  • XRP  :  2,80 ₺
  • BTC 34.895,59
  • ETH 2.177,71
  • BCH 4.186,83

Kripto Para Takas Sitesi: Cryptonit

27 Temmuz 2015
  • Coin TürkCoin Türk

Kripto para dünyası gelişmeye devam ederken Bitcoin exchange sitelerine kolay ve hızlı para göndermenin önemi de giderek artıyor.

Cryptonit.net ödeme yöntemi konularında uygulamaya koyduğu yeni yöntemlerle Türkiye’deki kullanıcılara Akbank ve Garanti bankalarıyla ulaşmayı hedefliyor.

Cryptonit Solutions şirketi 2012’den beri kripto para dünyasında yer alan bir firma. Ayrıca İngiltere Sicil Kurumuna kayıtlı olmasıyla ve para aklama gibi faaliyetlere karşı aldığı sıkı önlemlerle ön plana çıkıyor. Şirket kayıt bilgileri ve adres gibi diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sitede; NMC, LTC, PPC, FTC, QRK, DOGE ve BTC ile işlem yapılabiliyor. Kullanıcı hesaplarına; International Wire Transfer, SOFORT, OKpay, Perfect Money, Paypal (yanlızca onaylı kullanıcılar), MoneyGram, Payeer ve EPESE ile USD ve EURO para birimleri %0,5 ile 9 arasında değişen işlem ücretleriyle hesaba aktarılıyor. Ücret ve komisyonlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Sistemde onay işlemi için fotoğraflı kimlik kartı ve adres belgesi isteniyor. Ayrıca bu belgelerin o kişiye ait olduğunun kanıtlanması için, kullanıcının belgelerle çekilmiş bir fotoğrafı da isteniyor. Bunu yapmak yerine, Skype video konferans ile belgelerin kendinize ait olduğunu kanıtlayıp, onay işlemini tamamlayabilirsiniz.

Site son yaptığı güncellemeyle, Türkiye’den kullanıcıların Cryptonit hesaplarına daha hızlı ve güvenli para yatırabilmeleri için Trustpay ödeme yöntemini ekledi. Artık kullanıcılar Garanti ve Akbank‘dan direk olarak Cryptonit hesaplarına TL bazlı para aktarabilirler.

Site içerisinde alım veya satım işlemlerinden alınan komisyon oranı %0.15 olarak belirlenmiş, ve ayrıca affiliate programı da mevcut. Bu program bir exchange sitesi için oldukça yaratıcı bir fikir. Ref linkiniz ile kayıt olan ve işlem yapan kullanıcıların siteye ödedikleri %0.15 komisyon oranının üçte ikisi hesabınıza yansıyor.

Kullanıcı hesabından çekim işlemi yapabilmek için en az bir kimlik denetleyicisi uygulama kullanmak gerekiyor. Cryptonit; Google Authenticator ve YubiKey Authenticator altyapısına sahip, ayrıca yetkilendirme işlemi eMail Authenticator ile de yapılabiliyor. Kullanım politikası olarak, işlemlerde yüksek güvenlik sağlamak için bu üç uygulamanın en az bir tanesini kurmak zorunluluk haline getirilmiş.

Cryptonit’te şu anda işlem hacimleri oldukça düşük; fakat küçük miktarlardaki alım satım veya başka sitelerle arbitraj yapmak için uygun bir ortam var. Site, Ağustos 2014’te hizmet vermeye başlamasına rağmen, işlem hacmini henüz yükseltememiş, ama şu an yeni pazarlama ve tanıtımlarla atağa kalkarak yüksek hacimli sitelerle yarışmayı hedeflediğini belirtelim. Sitenin arayüzü basit ve sade olarak göze çarpıyor, tablolar ve grafikler ise kolay ve anlaşılabilir.

Her şeye rağmen, kripto para dünyasında exchange sitelerinin geleceğini tahmin etmek çok zor; fakat Cryptonit şu anki durumuyla güvenlik ve ödeme yöntemlerinin çeşitliliği açısından iyi durumda. Sitenin tek olumsuz yanı ise, hacim ve derinliğin olmaması.

loading...