reklamı kapat

Kripto Para Piyasasının Nabzı Cryptoindex Platformunda Tutulacak

10:30
5 Temmuz 2018

Kripto para piyasasında görülen hızlı büyüme tüm dünyadan küçük büyük birçok yatırımcıyı harekete geçirdi. Yazının hazırlandığı sıralarda kripto piyasasının değerinin 270 milyar dolardan fazla olduğunu görüyoruz. Çoğu analiste göre piyasanın değeri gelecekte 10 trilyon dolar seviyesine ulaşacak.

Uzmanlar gelecekte tıpkı Bitcoin gibi bir tablo oluşturması beklenen diğer kripto paraların hangileri olacağını tahmin etmenin ne kadar zor olduğunu sürekli ifade ediyordu. Cryptoindex bu durumu değiştirir nitelikte diyebiliriz. Cryptoindex kripto para piyasasının kalitesini artıracak teknoloji yapay zekadan (AI) faydalanan yeni bir platform olarak ifade ediliyor. AI teknolojisinden faydalanan platform Cryptoindex100 olarak adlandırılan bir piyasa ölçütü meydana getirecek. Üstelik platformda benzersiz bir algoritma kullanılacak. “Zorax” adı verilen bu yeni algoritma piyasaya karşı eşsiz bir yaklaşım sunmak için oldukça geniş yelpazeli kaynaklardan edinilmiş birçok veri girdisinden faydalanıyor. Zorax’ın sunduğu hesaplamalara ve çoğunlukla Nöral ağlar tarafından sağlanan bu girdilere dayalı olarak her bir kripto paranın sürekli bir şekilde değerlendirilmesi sağlanıyor. Bu şekilde işleyen Cryptoindex100 indeksinin mümkün olduğunca otomatize edilmesi hedeflenmiş. Böylece insan faktörünün neden olabileceği etkilerin en aza indirgenmesi sağlanmış.

Kripto para piyasasında inşa edilecek başarılı bir indeks sayesinde mevcut düzenin değişeceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Cryptoindex100 gibi bir platformun piyasaya kazandırılmasıyla geleneksel finansal sistemin müdavimleri kripto paraları “yeni dünyanın” para birimi olarak görebilecek ve bu piyasanın yeni bir yatırım olanağı olduğunun farkına varacak. Konuyu başka bir açıdan değerlendirdiğimizde lafı piyasadaki kullanıcılara getirmemiz gerekiyor. Halen gelişmekte olan kripto para piyasasının müdavimleri kullanışlı bir yatırım aracını hak ediyor diyebiliriz. Üstelik bu aracı bilgi seviyesi fark etmeksizin her bireyin kullanabilmesi sağlanacak. Cryptoindex kripto kullanıcılarının hakkı olan bu aracı onlara sağlamaya hazırlanıyor. Üstelik Cryptoindex sayesinde piyasadaki dalgalanma ve diğer riskler ortadan kaldırılarak piyasada yeni bir ölçütün oluşturulmasına imkan verilecek.

Londra Vadeli İşlemler Borsası’nın eski COO’su James Davies kripto piyasasındaki bu ihtiyaca yönelik şu açıklamaları dile getiriyor:

Profesyonel bir kripto para indeksi yaratmanın vakti gelmişti.

Cryptoindex’in sahip olacağı işlevlerden bazıları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Cryptoindex bir “kripto para portföyü” meydana getirecek. Bu portföy sayesinde yatırımcıların doğru coin’leri seçmesi sağlanacak. Portföyde kullanıcının doğru karar vermesine imkan vermek amacıyla birtakım kurallar ve filtreler bulunacak. Ayrıca ilgili coin’in ortalama değeri gibi yüzlerce farklı etmenin de kripto para değerlendirme süreci dahilinde dikkate alınacağı ifade ediliyor.
  • Cryptoindex sayesinde kullanıcıların her kripto para için sürekli cüzdan oluşturmasına gerek kalmayacak.
  • Cryptoindex, kullanıcılarının yatırım portföylerini mütemadiyen ve anlık bir şekilde güncelleyecek.

Bir kripto para indeksinin geleneksel hisse senedi ya da emtia indeksleriyle paralel doğrultuda işlediğini söylemek yanlış olamayacaktır. Kripto para indeksleri aracılığıyla piyasadaki birçok dijital para organize edilerek tek bir portföy meydana getiriliyor ve yatırımcının daha rahat anlayabileceği, daha kolay kullanımlı bir tablo oluşturuluyor. Crytoindex, kullanıcılarının piyasadaki dinamikleri değerlendirmesini kolaylaştıracak ve en az işlemle en başarılı kâr elde etmelerine olanak verecek.

Crypoindex kullanıcıları Cryptoindex100’ün değerini anlık bir şekilde takip edebilecek. Kullanıcılar Cryptoindex100 üzerinden piyasayı yakından takip edecek ve platform sayesinde piyasayla ilgili bütün güncel verilere ulaşabilecekler. Ayrıca kullanıcılar platform dahilinde bulunan CIX100 token’ini satın alarak piyasadaki dalgalanmadan da sıyrılabilirler.

CIX100 çok yakında birçok kripto para borsasında işlem görecek. Crytoindex platformunda aktif bir şekilde kullanılacak CIX100 token’ler aracılığıyla platformdaki birçok işlevden faydalanmak mümkün.

CIX100 token’lerinin özel satışı 5 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenecek. Platformun web sayfasını takip ederek süreç hakkındaki gelişmeleri yakından izleyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun