Reklam

Kripto Para Piyasasında Profesyonelliğin Yeni Adresi: Cryptosa

09:30
11 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 4 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Türkiye yeni bir kripto borsasıyla tanışıyor. 2018 yılında Fintech A.Ş | Cryptosa Global markasıyla yolculuğuna başlayan borsa, Türk kullanıcılarına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Dünyanın en önde gelen borsa yazılım sağlayıcısı Modulus’ün altyapı desteği ve yüksek standartları ile hizmetlerine başladı. Modulus Global hali hazırda Nasdaq, JP Morgan ve Goldman Sachs gibi kurumlara alt yapı desteği sağlıyor ve saniyede 10 milyon işlem kapasiteli eşleştirme motoru ile dünyanın en gelişmiş borsalarına teknik altyapı sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu bağlamda platform rakiplerine göre bir adım önde başlayacak gibi görünüyor.

Cryptosa’nın Hedefleri

Cryptosa’nın en büyük hedefleri arasında kullanıcılarına kurumsal hizmet vermeyi benimsemiş profesyonel ekibi ile Türk ve küresel kripto para kullanıcılarına güvenli, hızlı ve profesyonel bir hizmet sunmak yer alıyor. Ayrıca Cryptosa, global piyasa entegrasyonu sayesinde Türkiye’deki en uygun fiyat ve en yüksek likiditeyi sunacağını ifade ediyor. Ayrıca Profesyonel kullanıcılar düşünülerek tasarlanmış Pro arayüz desteği, gelişmiş emir çeşitleri ve API ile yüksek frekanslı işlemler sunuyor. Bunların yanında kullanıcı arayüzü de profesyonel olarak tasarlanan borsa aynı zamanda günlük kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirildi.

Cryptosa’nın Özellikleri

Platformu diğer borsalardan ayıran özellikler şu şekilde ifade ediyor:

  • GoLang programlama dili kullanılarak geliştirilen eşleştirme motorumu sayesinde kesintisiz yüksek frekanslı işlem olanağı.
  • Çoklu dil seçeneği, gece ve gündüz teması, kullanıcının kendi sayfa tasarımını oluşturabileceği modüler arayüz (henüz geliştirme aşamasında), derinlik tablosu, Tradingview destekli fiyat grafiği, emir defteri ve portföyünüzde bulunan kripto paralarınızı anlık olarak tek bir sayfadan takip edebileceğiniz dünya standartlarında kullanıcı arayüz.
  • Sektör standardı Google Authenticator ile çift aşamalı (2FA) güvenlik arabirimi, soğuk cüzdanlar için yüksek güvenlikli çevrimdışı sunucular, Zero Knowledge Proof, Multi-Sig gibi güvenlik protokolleri korunan çevrimdışı cüzdanlar.
  • Piyasa Emri, Limit Emri (iptal edilene kadar – hemen işlem veya iptal – hemen işlem, kalan iptal – gün içi ), Stop Market Emri, Stop Limit Emri ve Türkiye’de sadece Cryptosa’da bulabileceğiniz Trailing Stop ile Piyasa Emri riskinizi minimize edip karınızı koruyabilirsiniz.
  • Cyptosa API’sini kullanarak dilediğiniz trading terminaline bağlanıp, yüksek frekanslı (HFT) alım satım işlemlerinizi, yüksek hızla anlık olarak gerçekleştirme olanağına sahipsiniz.
  • Platformun Coin Bilgi Bankası sayesinde dilediğiniz kripto paralar hakkında genel bilgi, anlık fiyat, piyasa kapitalizasyonu, dolaşan tedarik, oluşturulma tarihi ve ilk fiyat gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • 7 Gün 24 Saat boyunca kesintisiz hizmet veren destek ekibi ve yatırma-çekme işlemleri. (*Akbank banka hesabı kullanıcıları için 7/24, diğer banka hesabı kullanıcıları için mesai saatlerinde hizmet vermektedir)
  • Ayrıca çok yakında Android ve iOS mobil aplikasyonları sayesinde dilediğiniz yerden ve dilediğiniz cihazdan işlem yapma olanağı yatırımcılara sunulacak.

Cryptosa Pariteler

Borsa Bitcoin, Türk Lirası ve Tether ile Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar, Bitcoin Cash, SpendCoin, Dent, Civic, Orbs, Cred, Lamb, Powr, Standart Tokenization Protocol, Basic Attention Token, Holo ve Chainlink ile alım satım imkanı sunuyor.

Dolayısıyla Cryptosa‘da; BTC/TRY, ETH/TRY, LTC/TRY, XRP/TRY, BCH/TRY, USDT/TRY, HOT/TRY, LINK/TRY, BAT/TRY, XLM/TRY, ETH/BTC, LTC/BTC, XRP/BTC, XLM/BTC, CVC/BTC, XLM/BTC, DENT/BTC, SPND/BTC, STPT/BTC, BAT/BTC, POWR/BTC,ORBS/BTC,LAMB/BTC,LBA/BTC,BTC/USDT, ETH/USDT, LTC/USDT, XRP/USDT, BCH/USDT, BAT/USDT, LINK/USDT çiftleriyle işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Cryptosa Airdop

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz Cryptosa’dan 3 milyon DENT aripdrop’u da hız kesmeden devam ediyor. Detaylı bilgi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

FacebookTwitterLinkedin

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI