X


Kripto Para Piyasası Yeniden Yeşile Büründü: Piyasa Haftalık Bazda Hala Düşüşte

Kripto para piyasası, yatırımcıları telaşlandıran düşüş trendinin ardından yeniden yeşile büründü.
23:16
9 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası uzun süreli bir düşüş dalgasının ardından yeniden yeşile büründü. Günlük bazda %6 değer kazanan Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 3.628 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz haftalarda kripto para piyasası yoğun bir satış baskısı altında kalmıştı. Öyle ki birçok kripto para birimi bu satış baskısı sonucunda yılın en düşük seviyesini kaydetti. Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 3.628 dolardan işlem görse de lider kripto para birimi hala haftalık bazda %9 aylık bazda ise %40 değer kaybetmiş görünüyor.

Piyasa değerine göre dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi konumunda olan XRP ise gün içerisinde %5’lik bir yükseliş yaşadı ve haberimizin hazırlandığı sırada 0,31 dolardan işlem görüyordu. XRP’nin haftalık ve aylık grafikleriyse Bitcoin’le oldukça benzer. Güncel verilere ışığında XRP haftalık bazda %12 aylık bazda ise %41 değer kaybetmiş görünüyor.

Piyasa değeri sıralamasında XRP’nin gerisinde kalan Ethereum ise yılın en kötü performans sergileyen kripto para birimleri arasında. Gün içerisinde %10 değer kazanan Ethereum haberimizin hazırlandığı sırada 97 dolardan işlem görüyordu. Ethereum yatırımcıları haftalık bazda %14, aylık bazda ise %55 zararda.

CoinMarketCap’te ilk 10’da yer alan diğer kripto para birimleri de piyasadaki yükselişten nasibini almış durumda. Günlük bazda %15’in üzerinde yükseliş gösteren EOS 2,05 dolardan işlem görüyor. Bitcoin Cash çatallanması sonucunda ortaya çıkan Bitcoin Cash SV ise ilk 10’da değer kaybını sürdüren tek kripto para birimi. CoinMarketCap verilerine göre gün içerisinde %2,23 değer kaybı yaşayan Bitcoin Cash SV 97,32 dolardan işlem görüyor. Kripto paraların piyasa kapitalizasyonu ise haftanın en düşük seviyesi olan 104 milyar dolardan 115 milyar dolara yükselmiş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI