X


Kripto Para Piyasası, Yeni Haftaya Yukarı Yönlü Fiyat Hareketleri İle Başladı!

Bitcoin, kaydettiği değer artışlarının ardından kripto para piyasasına yukarı yönlü bir ivme kazandırdı.
09:00
10 Ocak 2022

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği düşük oranlı değer artışları ile birlikte haftayı 41.900 dolar fiyat seviyelerinde tamamladı. Bitcoin’deki bu yükseliş, altcoinlere de yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, 3.090 dolar fiyat seviyelerinden 3.170 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

İçerik Rehberi

Bitcoin (BTC)

Son dönemlerde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte önemli destek seviyelerini kaybeden Bitcoin, 9 Ocak Pazar gününün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte kısa vadede oldukça kritik bir rol oynayan 42.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktı. Lider kripto para birimi Bitcoin, 41.900 dolar fiyat seviyelerinde kaydettiği haftalık kapanışın ardından devam ettiği değer artışları ile birlikte 42.050 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’deki bu düşük oranlı değer artışı, kripto para piyasasına da yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda, piyasa değeri en yüksek ikinci kripto varlık olan Ethereum da, son 24 saatlik zaman diliminde 3.080 dolar fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından yaşadığı değer artışları ile birlikte 3.172 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasadaki çoğu kripto varlık, Bitcoin’deki değer artışının ardından yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Piyasa değeri en yüksek ilk on kripto para birimi arasında ise Terra (LUNA) en yüksek oranlı yükseliş hareketini kaydeden kripto varlık oldu. LUNA, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde ortalama %6’lık bir değer artışı ile birlikte 73,30 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI