X

Kripto Para Piyasası Sert Düşerken Zarar mı Ettiniz? Covesting İle Tanışın!

PrimeXBT'nin Covesting platformu, kazandırmaya devam ediyor.
17:36
27 Mayıs 2021

Kripto para piyasası bu hafta oldukça sert bir düşüş yaşadı ve yatırımcıların yanı sıra günlük alım satım yapan birçok kişi de durumdan etkilendi. “Güçsüz eller” olarak tabir edilebilecek yeni yatırımcılar ve panik satışı yapanlar, yaptıkları satışlar sonrası piyasanın dönüş emareleri göstermesi ile şok olmuş olabilir. Bunun karşısında “elmas eller” olarak da ifade edilen korkusuz yatırımcılar ise dipten daha fazla alım yaparak aslında avantajlı duruma ulaşmış olabilir.

Söz konusu yatırımcılara “elmas eller” denmesinin sebebi ise elmasın aslında inanılmaz bir baskı ve yıllarca süren basınç sonucunda oluşması olarak tanımlanmakta. Bu da belirli yatırımcıların yıllarca süren baskı ve yetenek gelişimi ile söz konusu seviyeye geldiğini gösteriyor.

Kripto para sektöründeki sert düşüş tam olarak bundan dolayı en çok sektörün yenilerini zarara uğrattı. Yeni olmasına rağmen PrimeXBT’nin Covesting platformunu kullananlar ise zarar etmemiş olabilir. Covesting platformundaki lider stratejilerin hala kazançlı durumda olduğu görülüyor. Bu da aslında eşler arası alım satım işlemi kopyalama platformundaki “elmas el” olarak tanımlanan yatırımcılarla analistlerin düşüşe karşı gelebildiğini gösteriyor. Söz konusu yatırımcılar duygularını, risklerini ve başka unsurları kontrol edip bu düşüşü kazançlı hale getirmiş durumda.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Peki Covesting platformu üzerinde başka yatırımcıların alım satım işlemlerini kopyalamak neden avantajlı ve kripto para yatırımcılarını başka neler bekliyor?

Kripto Para Sektörü Neden Böylesine Sert Düştü?

Aslında bunun gibi sert hareketlerin, yatırımcıların korkularının veya açgözlülüklerinin en uç noktalara ulaşmasından sonra geldiği biliniyor. Piyasada kimsenin düşüş beklemediği ve her projenin rekor üzerine rekor kırdığı anlarda böyle düşüşler gelmesi aslında piyasanın rahatlamasını sağlıyor. Kara Perşembe olarak bilinen Mart 2020’nin ünlü gününde de piyasa inanılmaz bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatı 3.700 dolara kadar gerilerken tecrübeli isimler ise oradan alıp 64.000 dolara kadar bunu bekleterek inanılmaz bir kazanç elde etmiş olabilir.

Aynı durum Coinbase Global’in NASDAQ üzerinde listelendiği anlarda da geçerli. Önde gelen kripto para analistleri Bitcoin’in bu olaydan sonra asla 50.000 doların altına inmeyeceğini vurgulasa da BTC haftalar sonra 30.000 doları gördü ve %50’den fazla düşüş yaşadı.

Elon Musk, Bitcoin aleyhinde açıklamalar yapmaya başladı ve daha önce desteklediği varlığın sert düşmesine yol açtı. Elon Musk’ın bu duygu durum değişimi, BTC fiyatını da kısa vadede olumsuz etkiledi.

Bitcoin fiyatı düştüğünde geri kalan piyasayı da beraberinde aşağıya çekti. Ethereum ve diğer altcoinler %50’den fazla düşüş yaşarken Bitcoin’in hala “lider” olduğu görülmüş oldu.

Genel olarak piyasa değerlendirmesi yapmak gerekirse de aslında şartlar “zayıf ellerin” piyasadan çekilmesi için gerekli bütün senaryoları ortaya koydu. Yeni yatırımcılar ise bu düşüş ile birlikte Bitcoin’in neden volatil bir varlık olarak anıldığını net bir şekilde görmüş oldu.

Covesting Strateji Yöneticileri Nasıl Kazanç Elde Etti?

Covesting strateji yöneticilerinin ise bu düşüş esnasında bile yeşil kalabildiği yani kazanç elde ettiği görülüyor. Teknik analiz açısından tecrübeli olanlar düşüş sinyali almış olabilir ve PrimeXBT arayüzündeki teknik analiz verilerini kullanan yatırımcılar bu sayede bir adım öne geçti.

Covesting isimli kopya alım satım modülü sayesinde strateji yöneticileri platformun ödüllü alım satım araçlarına ulaşabiliyor ve ister long isterse de short pozisyon konusunda öne geçebiliyor. Kaldıraç, risk yönetim emirleri ve çok daha fazlası, PrimeXBT’nin ödüllü platformunda kullanıma sunuluyor. Yatırımcılar sadece sermayelerini koruyup pozisyon açmakla kalmayıp aynı zamanda short pozisyon açarak aslında düşüşten bile para kazandı.

Covesting’in skor tablosuna bakıldığında ise elit seviyedeki birçok yatırımcının bu listede yer aldığı görülebilmekte. Yatırımcıların %600’e kadar kazanç elde ettiği de dikkat çeken bir başka detay. Piyasa yaralarını yeni sararken elde edilen bu kazançlar, dikkat çekiyor.

Covesting üzerinde başka yatırımcıların pozisyonları takip edilebilir ve ister ayı ister boğa piyasasında kazanç elde edilebilir.

İster ayı piyasası başlasın isterse de boğa piyasası devam etsin, siz de Covesting platformuna katılarak aslında uzman analistlerin yanında yer alabilir ve düşüşlere hazırlıksız yakalanmayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar