X


Kripto Para Piyasalarında Son Durum: Yeşil Bir Güne Uyandık!

Piyasadaki baskılayıcı haberlerin etkisinin geçmesi ile birlikte kripto para birimlerinde yönünün yeniden yukarı döndüğü görülüyor. 
08:56
23 Eylül 2021

Gözle görülür düşüş grafiklerinin ardından bugün nihayet yeşil bir kripto para piyasasına uyandık. Son günlerde kripto para fiyatlarını baskılayan haberlerin etkisini kaybetmesi ile yukarı yönlü hareketlerin olduğu görülüyor.

Piyasa Yönünü Yukarı Çevirdi

Evergrande olayının tüm piyasalar üzerindeki negatif etkisi, SEC Başkanının kripto para açıklamaları ve son olarak FED toplantısı derken kripto para birimleri oldukça zor birkaç gün geçirdi.

Ancak dün akşam gerçekleşen FED toplantısının ardından piyasa yönünü yukarı çevirdi ve bugün yeşil bir tablo ile güne başladık. Lider kripto para birimi son 24 saat içinde yaklaşık olarak %5 değer kazandı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 43.870 dolar bandında işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak genellikle karşılaştığımız gibi altcoin’ler BTC’den daha iyi performans gösterdi. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde %15 yükselirken, Cardano (ADA) %10, Binance Coin (BNB) %8, Solana (SOL) %13 ve Polkadot (DOT) %15 artış yaşadı.

Fiyat Artışları Ne Kadar Devam Edecek?

Analistlerin son birkaç aydır yaptığı açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda Eylül ayı nispeten kripto paralar için sakin geçmekle birlikte Ekim ve Kasım aylarında yeni zirveler görülecek. Ancak bu noktada piyasada beklenmeyen gelişmeler olabileceği ve fiyatların bir anda düşüşe geçebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Ayrıca bazı analistler, şu anda bir ayı piyasasında olduğumuzu ve ara yükselişlerin yatırımcıları yanıltmaması gerektiğini de ifade ediyor. Dolayısıyla şu anda uzman isimler piyasanın yönü konusunda fikir birliğine varabilmiş değil.

Tam da bu sebeple özellikle piyasanın yönü net bir şekilde belli olana kadar yatırımcıların temkinli adım atmasında, işlemlerinde stop kullanmasında ve derin araştırmalar yapmasında fayda bulunuyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI