Kripto Para Piyasalarında Son Durum! Bugün Yaşanacak 8 Kritik Gelişme!

Kripto paraları etkileyebilecek önemli gelişmelere şahit olacağız. Kripto paralar için yoğun geçecek Perşembe günüyle ilgili detaylar haberimizde.
08:09
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırımcılar için yine yoğun bir gün olacak ve Bitcoin henüz net biçimde yönünü tayin edebilmiş değil. Kripto para kralı 19.500 dolardan alıcı buluyor. Dün 19.700 doları aşan BTC fiyatı akşam saatlerinde tekrar düşmeye başlamıştı. Ethereum 1.344 dolardan alıcı bulurken yatırımcılar artık rahat bir nefes almayı bekliyor. Bugün takip edilecek çok fazla veri ve gelişme var. O halde başlayalım.

Bugünün Kritik Gelişmeleri

Kripto paraları artık küresel ekonomik gelişmeler yakından ilgilendiriyor. Borsada işlem gören kripto para bağlantılı şirketlerin artması, kurumsalların bu alana daha fazla girmesi ve kripto paraların da tıpkı hisse senetleri gibi risk piyasası olarak sınıflandırılması bunların başlıca sebeplerindendir. Bundan 4-5 yıl önce ECB Başkanının yapacağı konuşma Bitcoin yatırımcısının pek umurunda olmazken bugün canlı takip eder hale geldik.

  • 10:00 İspanya Enflasyon Verisi
  • 10:00 Avrupa Merkez Bankası’ndan Panetta konuşacak. Ayrıca De Guindos ve Elderson da.
  • 12:00 Euro bölgesinde işletme ve tüketici güveni, satış fiyat beklentileri ve sanayi güveni gibi önemli veriler açıklanacak.
  • 15:00 Almanya Enflasyon Verisi
  • 15:30 ABD Devam eden işsizlik sigortası başvuruları.
  • 15:30 ABD GSYİH İkinci Çeyrek ve bir dizi kritik veri açıklanacak.
  • 16:30 Fed üyesi Bullard konuşacak.
  • 20:00 Fed üyesi Mester konuşacak.

ABD için ikinci çeyrek verileri bugünün en kritik başlığıdır. Fiyata direkt etki etmesi bekleniyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin fiyatı 19.600 dolar eşiğinde alıcı bulmaya devam ediyor. Kripto paraların kümülatif değeri ise 945 milyar dolara yeniden yükseldi. Michael Poppe kümülatif değerin 200 haftalık ortalamanın üzerinde yeni bir kırılım yapabileceğinden bahsetti.

Popüler analist Capo ise devam eden toparlanmanın 20.500 dolara kadar hızla devam ettikten sonra erken short pozisyonların tasfiyesiyle beklediği büyük düşüşün başlayacağını söylüyor. Capo haftalardır Bitcoin’i 14.000 dolar ile 16.000 dolar aralığında yeni bir dibe çekecek çöküşten bahsediyor. Şimdilik BoA (İngiltere Merkez Bankası) tarafından atılan adım DXY’nin yükselişini durdurdu. Bu gelişmeyle birlikte Bitcoin üzerindeki satış baskısı da gevşedi. Bugün açıklanacak ABD 2. Çeyrek büyüme oranı resesyon endişelerini daha da artırabilir. Fed üyelerinin düne kadar devam eden şahin açıklamaları büyümedeki yavaşlamaya rağmen faiz artırımlarında kararlılığa işaret ediyordu. Büyüme için beklenti -0,6% oranındadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI