X


Kripto Para Piyasalarında Günün Özeti (4 Kasım 2020)

4 Kasım kripto para piyasası genel görünümü neye işaret ediyor?
07:00
4 Kasım 2020

Kripto para piyasaları ve lider kripto para birimi Bitocin (BTC) oldukça hareketli bir gün geçirdi. Bitcoin fiyatına bakıldığında bunun günün ilk saatlerinde 13.368 dolara kadar düştüğü ve günlük olarak o seviyede dip yaptığı görülüyor. Ancak özellikle 16.00 sonrasında BTC bazında inanılmaz bir ivme yakalandığı görülmekte ve fiyat bunun devamında 13.700 dolar seviyesinin üstüne çıkarak 1 saat içerisinde iki önemli direnç noktasını kırıp geçti.

Bitcoin fiyatının düşüşü ile düşüş yaşayan kripto para piyasasının geneli, şimdi de yükselişe geçen BTC karşısında ezilen altcoin’lere sahne olmakta. Altcoin piyasası günlerdir yaşanan düşüşe bugün de düşüşle devam ediyor ve Ethereum fiyatı bu düşüşten en az etkilenenlerden birisi oldu. 1 günlük ETH/USD grafiğine bakıldığında fiyatın gün içerisinde 373 dolara kadar düştüğü ancak devamında 380 dolar bandına çıktığı görülmekte.

Kripto Para Piyasası Yine Kızıla Büründü

Kripto para piyasalarında günün özetine bakıldığında ise top 10 kripto para içerisinde son 24 saatte en çok kayıp yaşayan projenin kesinlikle Bitcoin Cash olduğu görülüyor. BCH, yaklaşan hard fork öncesinde tam ters bir hareket yaparak %7 düşüş yaşadı ve 4 Kasım tarihinde de bu düşüşün devam etmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İlginç bir şekilde toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ise son 24 saatte bütün kripto paralar düşerken %1,12 yükseliş elde etti ve değerini 0,237 dolara kadar çıkardı. XRP’nin 0,242 dolar seviyesinin üstüne çıkması ve direnci kırması ile BTC’nin yükselişine gölge düşürebilir gibi gözüküyor.

kripto para piyasası 4 kasım

Kripto para piyasasının geneline baktığında bu düşüşü en az kayıpla atlatanlardan birisinin de toplam piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para Litecoin olduğu görülüyor. LTC son 24 saat içerisinde %1,30 düşüş yaşayarak neredeyse yerinde saymayı başardı ve 4 Kasım tarihinde kripto para piyasasının gidişatı LTC/USD için  bu şekilde devam edebilir.

Kripto para piyasasının genel gidişatı için Bitcoin fiyatının çizeceği yön de büyük bir önem taşıyor. Bitcoin fiyatının hareketliliğinin özellikle bugün bu kadar fazla artmasının sebebi ise ABD başkanlık seçimleri olarak bilinmekte. Kripto para piyasası 4 Kasım tarihinde de bu belirsizliğin devam etmesi nedeniyle oldukça volatil ve hareketli olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar