reklamı kapat
  • BTC  :  34.556,71 ₺
  • ETH  :  2.095,66 ₺
  • BCH  :  4.014,43 ₺
  • XRP  :  2,53 ₺
  • NGC  :  2,88 ₺
  • BTC 34.556,71
  • ETH 2.095,66
  • BCH 4.014,43

Kripto Para İşletmeleri için İlk Banka Açıldı: Polybius Bank

3 Mart 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Polybius Vakfı, dünya genelinde kripto para birimleri ve blockchain üzerine çalışan şirketler için finansal hizmet konusunda uzmanlaşmış ilk Avrupa bankası olan Polybius Bank‘ın açılışını duyurdu.

Polybius Bank, blockchain teknolojileri kullanan tüzel kişilere ve bireylere geleneksel bankacılık hizmetlerini sağlayacak ve blockchain projeleri ve kripto para girişim şirketleriyle işbirliği yapacak.

Geleneksel bankalar genellikle kripto paraların içerisinde yer aldığı projelere şüpheci yaklaşırlar, onları riskli müşteriler olarak belirleyip ücret ve komisyonları yükseltirler. Polybius Bank tamamen kripto para dünyasını iyi bilen kişiler tarafından kurulmuş bir şirkettir. Bu nedenle kripto para birimleri ve blockchain girişimlerine çok daha iyi hizmet vermesi beklenmektedir.

Polybius Bank ayrıca kripto para birimleri ile güvence altına alınan krediler, kripto para birimlerine dayanan yatırım portföylerinin oluşturulması, özel ve kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için blockchain teknolojisi aracılığıyla kişisel kimlik tespiti gibi hizmetleri de sağlayacak.

Polybius Vakfı’nın kurucu ortaklarından Ivan Turygin, geleneksel bankaların muhafazakarlığının ne derecede kötü olduğunu şu şekilde dile getiriyor:

 “Üç yıl önce madencilik ekipmanı pazarladığımız şirketimiz için geleneksel Estonya bankalarından birinde hesap açmaya çalıştığımız zaman ilk kez bir anlayış eksikliği ile karşı karşıya kaldık. Bankaların korku ve yanlış düşünceleri o kadar ciddi ve büyüktü ki, meşru bir işi bile şüpheli firmalardan ayırt etmek için meseleyi anlamak yerine tamamen inkar etmeyi tercih ettiler.”

Blockchain teknolojileri ve kripto para ticareti alanlarında faaliyet gösteren şirketler ile dost olabilmek için bir banka kurma fikri 2016’dan beri düşünülüyordu ve 2017 başında Polybius Vakfı bu düşünceyi gerçeğe çevirdi.

Polybius Bank; kripto para ödeme servisi CryptoPay, blockchain teknoloji şirketi HashCoins ve Ethereum smart contracts geliştiricisi AmbiSafe gibi alanlarında lider şirketlerle işbirliği içerisinde, ayrıca legal ve finansal açıdan bu ekosisteme katkıda bulunmak için çalışıyor.

Şu anda Polybius Bank Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Estonya’da kayıt altına alınmış tescilli bir bankadır.

İletişim bilgileri:

Edgar Bers
Ürün Geliştirme ve Halkla İlişkiler Müdürü
info@polybius.io

ETİKETLER
loading...