Kripto Para Analisti, Cardano’daki Güncel Durumu Değerlendirdi: ADA, İlerleyen Aylarda Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Kripto para analisti, piyasanın yeniden toparlanması durumunda, ADA'nın ilerleyen aylarda 4 dolar fiyat seviyelerinde yeni bir ATH kaydedebileceğini dile getirdi.
12:49
7 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter’da “Coin Bureau” ismi ile bilinen kripto para analisti, Cardano‘nun (ADA) ilerleyen aylarda tekrardan tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşarak yeni bir ATH kaydedebileceğini dile getirdi ve bu söz konusu yükseliş beklentisinin nedenlerini açıkladı.

Cardano’nun (ADA) Fiyat Performansı

Eylül ayının başlarında 3,10 dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşan ADA, bu süre zarfında ATH seviyesinden yaklaşık olarak %60’lık bir düşüş kaydetti. ADA, lider kripto para birimi Bitcoin‘in yüksek oranlarda değer kaybetmesine paralel olarak piyasadaki çoğu kripto varlığın aşağı yönlü bir ivme kazanması ile birlikte son 3 ayın en düşük fiyat seviyesi olan 1,24 dolar fiyat bandına geriledi ve güçlü destek seviyesi olan 2 dolar bölgesine önemli ölçüde yaklaştı.

Analist, ADA’daki ATH Beklentisini Açıkladı

“Coin Bureau” ismi ile bilinen kripto para analisti, yeni Youtube yayınında Cardano‘daki yükseliş beklentilerinin nedenlerini açıkladı. Son dönemlerde kurumsal fonlardaki artışa dikkat çeken analist, bu kurumsal fonların ADA biriktirmeye devam ettiğini dile getirdi. Analist, Cardano ağındaki ilerlemenin de talebi önemli ölçüde arttıracağını ifade ederek ADA’daki güncel teknik görünümü değerlendirdi:

“ADA’nın uzun vadeli teknik verileri, 1,70 dolar seviyesindeki bu fiyat direnci bölgesinin aşılabileceğini varsayarsak ilerleyen aylarda ADA’nın 4 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselebileceğini gösteriyor.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI