Kripto Para Analisti, Bu Üç Altcoin’deki Yükseliş Senaryosunu Açıkladı!

Kripto para analisti, MATIC, DOT ve VET'teki yüksek oranlı değer artışlarının kaydedilmesini tetikleyebilecek fiyat seviyelerine dikkat çekti.
10:00
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para analisti Justin Bennet, Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve VeChain’deki (VET) teknik görünümü yorumlayarak bu üç kripto para biriminin kaydedebileceği potansiyel fiyat hareketleri ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Polygon (MATIC)

Güncel piyasa değerlendirmesinde, Polygon‘un (MATIC) yükselen bir kanal içerisinde işlem gördüğünü dile getiren analist, kripto varlığın yükseliş trendini sürdürebilmesi adına güçlü direnç seviyelerini aşması gerektiğini ifade etti.

 Kripto para analisti Justin Bennet, konuya ilişkin sözlerinde şu ifadeleri kullandı:

“Nihayetinde, bir kripto varlık tüm zamanların en yüksek seviyesini test ediyorsa ve giderek daha yüksek dip fiyat seviyeleri kaydediyorsa, teknik olarak yükselen bir trend yapısındadır. Ancak burada 2,70 dolar fiyat seviyelerinin bir direnç bölgesi olduğu anlaşılmalıdır.”

MATIC’te 2,70 dolar fiyat seviyeleri üzerinde bir günlük kapanışın kripto varlıktaki değer artışlarının tetiklenebileceğini ifade eden analist, bu durumda 4 dolar ile 4,5 dolar fiyat seviyelerinin beklenebileceğini belirtti.

MATIC, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde kaydettiği değer artışları ile birlikte 2,70 dolar direnç seviyesini aştı ve 2,85 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Polkadot (DOT)

Polkadot‘un düşüş eğilimini tersine çevirmek adına aşması gerek fiyat seviyelerine dikkat çeken analist, 32 dolar fiyat bandına işaret etti:

“Düşüş trendini tersine çevirebilecek tek şey, daha yüksek dip ve tepe fiyatlar. Bu yüzden DOT’un trend çizgisini kırdığını görmemiz gerekiyor. 32 dolar fiyat seviyelerinde bir günlük kapanış, DOT’un 38 dolar seviyelerine kadar ulaşabileceği bir yükseliş hareketini tetikleyebilir.”

Polkadot (DOT), CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği değer artışlarının ardından 31,18 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

VeChain (VET)

Güncel piyasa değerlendirmesinde üçüncü ve son olarak VeChain‘deki güncel görünümü değerlendiren kripto para analisti, 0,15 dolar direnç seviyesini işaret etti:

“Bu, şu anda üzerinde çalıştığım bir senaryo. Burada VeCahin’in kısa vadede 0,07 dolar destek seviyesi üzerinde kaldığını ve ilerleyen süreçte de 0,015 dolar direnç seviyesini aştığını görebilirsek 2022’de bir çıkış yakaladığını görebiliriz.”

VeChain (VET), CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde yukarı yönlü bir ivme kazanarak kaydettiği değer artışları ile birlikte 0,95 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

 Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI