Kripto Para Alanında Bir İlk Yaşanıyor!

Asya'nın ilk kripto para debit kartı piyasaya sürülüyor.
08:00
6 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paraların gündelik yaşantımıza her geçen gün daha fazla entegre olduğunu görüyoruz. Hong Kong merkezli bir Blockchain startup’ı Monaco da bölgedeki ilk kripto paralara dayalı “Visa altyapılı kartı” piyasaya sürerek bu sürece katkı sağlıyor. İlk etap için önümüzdeki iki ay boyunca 100.000 kartın Singapur’lu kullanıcılarla buluşturulması planlandı.

Birçok kullanıcının Monaco ismiyle tanıdığı proje geçtiğimiz temmuz ayında ismini Crypto.com olarak değiştirmişti. Piyasaya süreceği kartlar için gerekli tüm başvuruları gerçekleştiren startup gelecekte kredi vermek için lisans başvurusunda bulundu. Projenin sonraki hedefleri arasında kullanıcılarına sunduğu kripto para debit kart hizmetlerinin sınırlarını genişletmek ve kripto para destekli kredi hizmetleri sağlamak yer alıyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek konuya ilişkin şunları ifade ediyor:

Kripto para bulunduran kişiler için paralarını itibari birimlere çevirmek büyük bir önem arz ediyor. Her borsa platformu kripto-itibari para işlemlerine olanak vermiyor ve dijital varlıklarınızı borsanın cüzdanında tutsanız dahi para çekme işlemi karmaşık bir hal alabiliyor. Ortaya koyduğumuz ürünün gerçek bir ihtiyaca hitap edeceğine ve dijital varlıklara duyulan güveni artıracağına inanıyoruz.

Firma yetkililerine göre kripto kartlara sahip olan kullanıcıların gelecekte belirli şartlar karşılığında kredi hizmetleri alması sağlanacak. Kullanıcılara verilecek krediler Bitcoin ve firmanın kendi token’i MCO destekli olacak. Singapurlu yetkililerden alınması gereken lisanslardan bazıları firma tarafından çoktan alındı. Üstelik piyasaya sürülecek kartlar için de Almanya’dan Wirecard Bank ile ortaklığa varıldı.

Firmanın kredi kartı sektörüne damga vurması ve faiz oranları gibi birçok engelden mustarip olan birçok kullanıcıyı rahatlatması bekleniyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI