X


Kripto Odaklı Yatırım Ürünlerindeki Çıkışlar, Rekor Seviyelere Ulaştı!

Kripto odaklı yatırım ürünlerinde, geçen hafta 207 milyon dolar ile rekor bir nakit çıkışı kaydedildi.
12:20
11 Ocak 2022

Lider kripto para birimi Bitcoin, son dönemlerde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasında yüksek oranlı düşüş hareketlerinin kaydedilmesine neden oldu. Bu bağlamda Ethereum, kritik destek seviyelerini kaybetti ve önemli ölçüde geri çekildi. Geçen hafta ise kripto para odaklı yatırım fonlarında, toplamda 207 milyon dolar ile rekor nakit çıkışları kaydedildi.

En Yüksek Çıkış, Bitcoin Odaklı Yatırım Ürünlerinde

Bitcoin odaklı yatırım ürünleri, 107 milyon dolar ile en büyük nakit çıkışı miktarını üstlendi. CoinShares en sonki raporunda, bu durumun “FED‘in yükselen enflasyon endişeleri bağlamında piyasadaki faiz artışı beklentisinin” bir sonucu olabileceğini ifade etti. Neredeyse tüm diğer kripto varlık yatırım ürünleri de çeşitli miktarlarda nakit çıkışları kaydetti. Ethereum odaklı ürünlerindeki nakit çıkışı, geçen hafta 39 milyon dolar oldu. Böylece Ethereum odaklı yatırım ürünlerinde, arka arkaya 5 hafta içerisinde kaydedilen çıkışlar, 200 milyon dolara ulaştı. Solana ve XRP odaklı yatırım ürünleri ise, düşük miktarlarda nakit girişleri kaydetti.

Kripto Odaklı Yatırım Ürünleri, 2022’ye Nasıl Başladı?

Kripto yatırım ürünleri geçen yıl önemli kazanımlar elde ederken, 2022’ye genel olarak oldukça negatif başlangıçlar yaptı. Arka arkaya haftalarca, ciddi nakit çıkışları kaydedildi. Bu hafta kaydedilen toplam çıkış ise rekor seviyede oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda lider kripto para birimi Bitcoin’de de ciddi bir değer kaybı yaşandı. Bitcoin, bu süreçte oldukça kritik destek seviyelerini kaybetti ve kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI