reklamı kapat
 • BTC  :  39.723,47 ₺
 • ETH  :  3.149,34 ₺
 • BCH  :  4.956,51 ₺
 • XRP  :  3,79 ₺
 • BTC 39.723,47 ₺
 • ETH 3.149,34 ₺
 • BCH 4.956,51 ₺

Kripto İşlemlerinizde Tam Gizlilik: Droplex Ön Satışı Başladı

15 Temmuz 2017
 • Serhat AntSerhat Ant

Droplex, yeni, yüksek güvenlikli blockchain projesinin geliştirilmesi için toplu satış başlatıyor. Droplex ön satışı 28 Temmuz’a kadar sürecek.

NSA ve CIA gibi Amerikan hükümet birimleri standart blockchain şifrelemesini kırmak ve bitcoin ile diğer kripto paraların kontrolünü ellerine geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Başarılması imkânsız gibi görünse de, quantum bilgisayarların gelişmesiyle birlikte bu kurumlar, amaçlarına ulaşmaya bir adım daha yakındır. Kripto topluluğu buna hazır değildir. Sıradan bilgisayarlar gerekli programlama gücüne sahip olmadığından şifrelemeyi kıramaz. Quantum bilgisayarlar ise bunu kolaylıkla başarabilir.

Teknoloji öyle bir hızla gelişiyor ki, tam fonksiyonel ilk quantum bilgisayarın doğuşuna yakın zamanda şahit olabiliriz. Ve o gün geldiğinde bir quantum bilgisayar, blockchain’deki herkese açık kayıtların tümünü yönlendirebilecek, dolayısıyla kripto paraları tamamen kontrol edebilecektir. Bundan ötürü bitcoin ve altcoin’ler işlemez ve kullanılmaz bir hâle gelecektir. Bu duruma hazır olan Droplex, quantum bilgisayarlar karşısında dahi yüzde 100 işlevsel ve güvenli olan blockchain’i piyasaya sürüyor.

Droplex bugünün blockchain’lerinin kullandığı standart şifrelemeyi kullanmaz. Quantum bilgisayarların saldırılarına bile dirençli olduğu bilinen hash-temelli imzalardan oluşan bir kriptografi kullanır. Droplex’in baş geliştiricisi projeye dair şöyle konuşuyor:

“Amacımız teknolojideki gelişmelere hazırlıklı, uzun vadede sağlamlığını ve istikrarını sürdürecek, güvenli, merkezsiz bir kripto para geliştirmektir.”

Bunun yanı sıra Droplex’in odak noktalarından biri kullanıcılarının gizliliğidir. “Günümüzde bitcoin işlemlerinin takibi oldukça kolaydır, yani bitcoin’le ödeme yaparken dahi kimliğiniz gizli değildir.” Droplex ekibi bu konuda hemfikirdir. Droplex’te halka açık blockchain’de dahi tam gizlilik sağlayacak işlem yuvarlanma sistemi kullanılmaktadır.

Ön satışa katılmak için: http://droplex.org/ico.php

Droplex hakkında daha fazla bilgi için: http://droplex.org/ico.php

Projenin white paper’ı için: http://droplex.org/uploads/Droplex_Whitepaper.pdf

E-mail: support@droplex.org

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

ETİKETLER
loading...
 • onur
  7 ay önce

  alım yapan oldu mu arkadaşlar güvenilir mi sizce ? nereden al sat yapacağız ? bilgisi olan var mı

  1
 • ismet
  7 ay önce

  drop için belli bir wallet var mı veya adresi,geri dönüşler nasıl olacak satın alım için

  1