X


Kripto ile Pasif Gelir! Ünlü Analist En İyi Stake Platformlarını Duyurdu!

Kripto para yatırımcıları için pasif gelir alternatifleri, ünlü analist en iyilerini duyurdu.
19:13
22 Eylül 2021

Popüler kripto kanalı MoneyZG, kripto ile pasif gelir elde etmek için en iyi imkanları sunan platformları paylaştı. Kripto para yatırımcıları uzun vadeli portföylerinin önemli kısmını stake ederek değerlendiriyor. Hem uzun vadeli hedeflerine uyabilmek için satıştan ellerini çekmiş oluyorlar hem de yıllık belli oranda ödül kazanarak portföylerini büyütebiliyorlar.

Kraken Stake

San Francisco merkezli Kraken, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Stake yapacağınız kripto paraya göre Kranken’den ödül kazanabiliyorsunuz. Polkadot (DOT) gibi kripto varlıkları borsa aracılığıyla satın alarak yıllık %12 civarında ödül kazanabilirsiniz.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MoneyZG bu platformun en önemli özelliğini stake süresi olarak tanımlıyor. Yani Kraken üzerinde stake yaparken aylık veya yıllık bekleme süreleriniz olmaz stake yapmaya başladığınızda kazanmaya başlarsınız. Kripto paralarınızı stake etmek veya stake işlemini bitirmek için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. İstisna olarak ETH 2.0 ağına yapılan stake işlemleri için belli oranda danışmanlık ücreti kesiliyor.

KuCoin Stake

Singapur merkezli borsa 400 işlem çiftinde hizmet veriyor. Platformda yaklaşık 200 altcoin bulunuyor. Rakiplerine göre oldukça genç olan platform kısa sürede ciddi hacim yakaladı. Esnek vadeli stake hizmeti veren KuCoin dilediğiniz zaman stake yapmanıza olanak sağlıyor.

Platformun negatif yönü ise esnek vadeli stake hizmeti aldığınızda daha farklı bir APY yani ödülle karşılaşıyorsunuz. Örneğin esnek vadeli APY %1,5 iken uzun vadeli stake %3,5 kazanç getiriyor. Platformda stake yapabileceğiniz birçok altcoin bulunuyor. Örneğin HYDRA çok az platformda stake edilebiliyor ve KuCoin %70 APY veriyor. Bu tarz yüksek APY veren altcoinlerde esnek vadeli stake çok daha cazip olabiliyor.

Binance Stake

En popüler borsaların başında gelen Binance küresel ölçekte birinci sırada yer alıyor. Elbette düzenleyicilerle girdiği mücadeleden dolayı da gündemden düşmüyor. ADA, SOL, DOT ve ETH dahil 73 farklı kripto para için stake hizmeti veren Binance bazı kripto paralarda oldukça iyi APY veriyor.

Örneğin Solana (SOL) için KuCoin %6 APY (yıllık kazanç) verirken Binance %11 veriyor. Diğer altcoinlerde de benzer farklılıklar bulunuyor. Binance sektördeki en büyük stake havuzlarını yönettiği için bu konuda eli çok daha güçlü bu yüzden birçok yatırımcı bu konuda Binance’ı tercih ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI