Kripto Gurusu: Bu 5 Altcoini Almak İçin Sabırsızlanıyorum! Uzun Vadede Şahane!

Popüler kripto para analisti vakti geldiğinde 5 kripto parayı satın almak istiyor. Peki bunlar hangileri?
19:15
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen uzman kripto yatırımcısı ve analist 5 altcoine dikkat çekerek fırsatı beklediğini söyledi. Bitcoin fiyatındaki volatilite artmaya devam ediyor ancak halen 23.400 dolar desteği korunuyor. ABD piyasaları açılışıyla 24.000 dolara yaklaşan fiyat şimdilik kar satışlarıyla geri çekildi. Peki uzun vadede beklentileri ne? Hangi altcoinleri almayı hedefliyor?

Uzun Vadeli Altcoin Sepeti

Kısa vadeli fiyat hareketlerini umursamayan yatırımcılar yıllardır stratejilerini buna göre belirliyor. Halen 100 dolar altında aldığı ETH varlıklarını satmayan yatırımcılar olduğuna göre bunun doğru altcoinlerde en iyi strateji olduğu da söylenebilir. Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner ise ETH rakibi altcoinleri gözüne kestirmiş gibi görünüyor. Kripto para gurusu Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Avalanche’ın AVAX’ı ile Cosmos (ATOM) ve gizlilik odaklı protokol Monero’yu en iyi fırsat ortaya çıktığında sepetine eklemeyi planlıyor.

Peki bu altcoinlere yatırım yapmak için doğru zaman mı? Veya neden gelecekte fırsat gördüğünde bunları almayı planlıyor? Guy Turner şunları söyledi;

“Açıkçası, hangi altcoinleri satın alacağımı bilmek istiyorsunuz ve bu saatlerce sürebilecek bir cevap çünkü baktığım çok fazla altcoin var. Elimde DOT ve ATOM gibi şeyler de var. Neredeyse kesinlikle bunlardan bazılarına daha fazla pay ayırmak isteyeceğim çünkü bunların harika projeler olduğunu düşünüyorum. Genel olarak portföyümü de genişletmeye çalışacağım, bu nedenle… Katman-1 yatırımlarımı genişletebilirim, böylece kendimi ADA gibi bir şeye yatırım yaparken görebilirim. Bir noktada Avalanche’ı tekrar satın alabilirim. Bir süre önce AVAX‘ı satmıştım. AVAX’a dönüşümün zamanlamasını hiçbir zaman yeterince iyi yapamadım, belki bu sefer doğru yaparım… Çok fazla var. Daha önce Monero’ya girmek istediğimi söylemiştim. Monero’yu seviyorum… İnceleyeceğim çok sayıda farklı altcoinler var ve bunlardan bazılarını yakın zamanda paylaşacağım. Şu anda altcoin almanın doğru zaman olduğunu düşünmüyorum”.

Kısa Vadeli Strateji

Bitcoin için kısa vadede 23.400 dolar üzeri kapanışlar yükseliş görünümünün devam edeceğini gösteriyor. Ancak ABD verileri Fed’in 22 Mart tarihinde yapacağı toplantıya dair karışık sinyaller gönderiyor. Kısa vadede istihdam verilerinin etkisiyle Bitcoin özelinde dalgalanma devam edebilir. Ancak yatırımcılar daha güvenli bir giriş için 14 Mart enflasyon verisini de bekleyebilir. Eğer enflasyonda ciddi bir artış görülürse yani aylardır devam eden düşüş artık sona erdiyse bu en az 4-6 ay arasında daha Fed’in aşırı şahin duruşunun devam edebileceği anlamına geliyor.

Nitekim Fed’in enflasyondaki düşüşe ikna olması yaklaşık 3 ay sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI