reklamı kapat

Kripto Dünyanın Yeni Dönemi Payera İle Başlıyor

10:45
31 Mayıs 2018

Kullanıcılarına güvenli bir şekilde kripto para işlemi yapabilme olanağı sağlayan bir platform olarak ifade edebileceğimiz Payera kripto dünyasında yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor. Platform kripto paralarla yapılan alışveriş işlemlerini eskisinden daha kolay bir hale getirecek.

Kripto para piyasalarını oldukça dinamik bir piyasa olarak nitelendirebiliriz. Birçok kullanıcıyı heyecanlandıran yenilikçi paralar geleceğin teknolojisi Blockchain’e dayanıyor. Küresel finansal sistemin Blockchain teknolojisi üzerinde yeniden şekillendiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Bu ezber bozan teknolojiye dayandırılmış projelere her geçen gün yenilerinin eklenmesi bu durumu destekler nitelikte. Ancak kripto para kullanıcılarının çoğu piyasaya hakim olan yüksek dalgalanmanın ve çoğu durumlarda kullanıcısına büyük avantajlar sağlayan kripto paraların imzasız yapısının farkına varmışa benziyor. Bu durum ise kripto paraların birer para birimi ya da değişim aracı olarak değil de daha çok borsa aracı olarak kullanılması sonucunu doğurdu.

Bu önemli gerçeğin farkına varan Payera ekibi hiç vakit kaybetmeden çalışmalarına başladı. Kullanıcılarına endişe ve kaygı gibi olumsuz düşüncelerden uzak, kolay kullanımlı ve güvenli bir platform sağlamayı hedefleyen Payera sıra dışı niteliklere sahip yeni bir platforma hayat vermeye hazırlanıyor. Payera platformu kullanımı mevcut platformlara göre çok daha kolay ve zengin fonksiyonlu bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlanıyor.

Kullanıcılarının gönül rahatlığıyla kripto para işlemi yapabilecekleri bir platform yaratmayı hedefleyen Payera ekibi bu amacına ulaşabilmek için sıkı bir şekilde çalışıyor. Ekip bu doğrultuda gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında en çok bilinen ve kullanılan geleneksel ödeme koruma platformlarını inceledi. Mevcut platformlarda bulunan kullanışlı özelliklerden faydalanan ekip bu özellikleri Blockchain teknolojisinin sağladığı işlevlerle bir araya getiriyor. Payera platformuna entegre edilen Pera token’ler sayesinde kullanıcıların bu işlevlerden faydalanabilmelerine imkan sağlanacak.

Sunulan hizmetler

Kripto paralarla alım satım yapan kullanıcıların ve güvenli kripto işlemi gerçekleştirmek isteyen bireylerin ihtiyaçlarına hitap eden Payera yenilikçi bir ödeme platformu olarak ifade edilebilir. Platform kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunmaya hazırlanıyor. Bu hizmetlerden birisi olarak gösterilen Shopera, kullanıcı dostu niteliklere sahip bir online satış platformu olarak faaliyet gösterecek. Bu alt platformda hizmet verecek kullanıcılar müşterilerine ikinci el eşyalar satabilecekleri gibi diledikleri diğer ürünleri de sunabilecekler. Piyasada faaliyetlerini sürdüren en meşhur online satış sitelerini derinlemesine inceleyerek dersini iyi çalışan Payera ekibi Shopera platformunu bu çalışmalardan elde ettiği veriler ışığında tasarladı. Buna göre Shopera kullanıcılarının benzersiz alışveriş deneyimleri yaşamaları sağlanacak.

Payera kullanıcılarına sunulacak bir diğer hizmet ise Cardera adı verilen yenilikçi bir ödeme sistemi. Cardera gündelik hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kripto-kart olarak tanımlanabilir. Buna göre Cardera’yı kullanarak kripto para türünden ödeme yapabilmenize olanak verilecek. Cardera’nın doğrudan Payera platformundaki bakiyenizin bulunduğu cüzdanınıza bağlı olması planlanıyor. Bu sayede itibari paraları kullanarak kolayca kripto para satın almanıza ya da bu durumun tam tersini gerçekleştirebilmenize ATM’ler üzerinden olanak sağlanacak.

Hayata geçirildiği tarihten itibaren birçok kullanıcıya sayısız avantaj sağlamayı başaran ve büyümesine hızla devam eden Blockchain teknolojisinin ödeme işlemleri için yaygın bir şekilde kullanılmaması büyük bir eksiklik ya da sektör için büyük bir kayıp olarak değerlendirilebilir. Mevcut ödeme platformların kullanımının zannedilenden zor olması ya da değişken oranlar nedeniyle alıcı ve satıcının kendisini güvende hissetmemesi bu duruma neden olan sebepler arasında gösterilebilir. Oysa ki kullanıcısına hızlı, güvenli ve esnek işlem yapma olanağı sunan Blockchain teknolojisi ödemeler için oldukça elverişli bir yapıya sahip. Payera sayesinde kullanıcılar Blockchain teknolojisinin sunduğu bütün olanaklardan faydalanabilecekler.

Payera platformu geçtiğimiz nisan ayının üçüncü günü özel bir satış etkinliği gerçekleştirdi. 30 Mayıs 2018 tarihinde ise projenin ön satışı başlatıldı. Toplamda 60 milyon dolar değerinde fon toplamayı hedefleyen ekip 20 Haziran 2018 tarihinde ICO’ya start verecek.

FacebookYouTubeInstagramSteemitTwitterTelegramBitcointalkMediumReddit

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER