X

Kripto Çeyrek Altın Satılan Yeni Borsa: Koinde

18:30
17 Şubat 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Koinde karşımıza kripto para alım-satım platformu olarak çıkıyor. Koinde işlem platformu sayesinde kullanıcılar hem kişiler arası (p2p) işlemleri gerçekleştirebiliyor hem de borsa emirlerini görüntüleyebiliyor.

Koinde İşlem Platformu

Borsalarda alınan işlem ücretlerinin çok yüksek olması sebebiyle yatırımcıların arbitraj işlemi yapmakta zorlandıklarını ifade eden Koinde platformu, işlem ücreti almadan ve hibrit sistem kullanarak arbitraj işlemlerini kullanıcıları için daha avantajlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Bunun yanında dünyanın ilk ve tek hibrit borsası olan Koinde, kendilerine özgü yazılımları sayesinde güvenliğin en üst düzeyde olduğunu ifade ediyor. Ayrıca borsada kullanılan Google güvenlik standartları sayesinde de hesap güvenliğinin en üst düzeyde olması sağlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ek olarak, platform kullanıcıların kripto para işlemi yaparken yaşadıkları sorunları araştırdıklarını ve bunlara en iyi çözümleri sunmak için en son gelişmeleri takip ederek platforma adapte ettiklerini söylüyor..

Tüm bunların yanında herhangi bir bölge ile sınırlı olmayan işlemler sayesinde tüm dünyadan kullanıcılar Koinde platformundan faydalanabiliyor. Aynı zamanda banka transferi, kripto para, Paypal, Alipay, Wechat ve nakit ödeme yöntemlerinin platformda kabul edilmesiyle her kullanıcının Koinde’ye ulaşmasına imkan sağlanıyor.

Öte yandan platform hem Android hem Iphone uyumlu olduğu için yine kullanıcı açısından avantaj oluşturuyor. Üstelik platform hem piyasa yapıcılar hem de piyasa alıcılar için ücretsiz olarak hizmet veriyor ve API desteği sunuluyor.

Koinde’nin Avantajları

Koinde platformunda kullanıcılara Bitcoin emanet hizmeti de sunuluyor. P2P ve P2C müşterileri için düzenli Bitcoin emanet hizmetine sahip olan platform, alıcı ve satıcıların güvenli bir şekilde hareket edebilmesi için bu hizmeti sunduğunu ifade ediyor. Bunun yanında platformda yatırımcıların kolay iletişim kurması için sohbet paneli de bulunuyor. Öte yandan şirket, müşteri fonlarını güvende tutmak için soğuk cüzdanlardan yani çevrimdışı cüzdanlardan faydalanıyor.

Tüm bunlarla beraber kullanıcılar kendi banka hesaplarındaki parayı diğer kullanıcının hesabına direkt aktarabiliyor. Dolayısıyla platformda hem Localbitcoins hemde Binance sitelerinin emir tahtaları bir arada yer alıyor. Ayrıca platformun kullanıcıları piyasaya endeksli fiyat emirleri de girebiliyor.

Bunların yanı sıra platformda işlem ücretleri uygulanmadığı gibi herhangi bir üyelik ücreti de bulunmuyor.

Hangi Para Birimleri Destekleniyor?

Yapılan açıklamalara göre şimdilik Koinde platformu, Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ceyrek Coin (CYRK) kripto para kategorisinde ve Türk Lirası, Amerikan doları, Ukrayna Grivnası ve Çin Yuanı’nı da geleneksel para birimi kategorisinde destekleniyor. Ancak borsa ilerleyen dönemlerde hem kripto para hem geleneksel para olarak daha fazla seçenek eklemeyi planladığını belirtmekte.

Bunların yanında platformda; kripto para/kripto para,  kripto para/geleneksel para, geleneksel para/geleneksel para çiftleri ile işlem yapılabiliyor.

Ceyrek Coin (CYRK)

Platformun sitesinde yapılan açıklamalara göre Ceyrek Coin bir çeyrek altına sabitlenmiş olarak sunulan coin olarak karşımıza çıkıyor. 1 çeyrek altın değeri karşılığında 1 CYRK satın alınabildiği gibi 1 CYRK da 1 çeyrek altına dönüştürülebiliyor. Platform 1 çeyrek altının fiyatının 24 ayar 1.6064 gram altına göre belirlendiğini belirtiyor.

Bunun yanında Ethereum Blockchain’inde yer alan CYRK’nın en son güvenlik algoritmaları kullanılarak geliştirildiği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Ethereum Blockchain’inde geliştirildiği için alınan CYRK’lar ERC20 uyumlu bir cüzdanda saklanabiliyor. Ayrıca Ceyrek Coin almak isteyen kişilerin platformda uygulanan müşteri tanıma ve kara para aklama testlerinden geçmesi gerekiyor.

Ceyrek Coin ile ilgili detaylara bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz…

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI