Kripto Boğa Sezonunu Başlatan Bu Olacak! Sadece Günler Kaldı!

Kripto paralar mini rallilere sebep olacak bir yükseliş dalgasının içine girebilir. Ama bu olayın gerçekleşmesi lazım.
19:50
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyaca ünlü bir kripto para analisti bir sonraki boğa sezonunu başlatacak olayın ne olacağını açıkladı. Kripto yatırımcıları Bitcoin fiyatı 20.000 doların üzerinde kalıcılık gösterdiği için iyimserliğini artırdı. Şimdilik konuşmak için erken ancak popüler bir kripto analisti bir sonraki boğanın katalizörünü açıkladı. İşte detaylar

Kripto Boğa Ne Zaman?

Yatırımcılar tarafından yoğun olarak takip edilen bir kripto analisti, Fed Başkanı Jerome Powell’ın bir sonraki konuşmasındaki tonunun yeni bir Bitcoin (BTC) rallisi başlatan bir katalizör görevi görebileceğini söylüyor. Son yayınladığı analiz videosunda popüler kripto para analisti Benjamin Cowen 771.000 YouTube abonesine, Powell’ın bir sonraki konuşmasında zeytin dalı uzatması halinde Bitcoin’in 25.000 dolar seviyesine zıplayabileceğini düşünüyor.

Ancak Cowen, önde gelen dijital varlığın bu seviyeyi aşmasının pek olası olmadığını belirtiyor.

“Eğer Powell önümüzdeki hafta çıkıp uzun zamandır duymadığımız kadar güvercin bir tavır takınırsa, o zaman boğa piyasası destek bandının yani 25.000 doların test edildiğini görebilirsiniz.”

Kripto Paralar Önemli Gelişme

Powell önümüzdeki Çarşamba saat 21:30’da konuşacak. Eğer önceki açıklamalarındaki şahin duruşunun aksine konuşmasında bir yumuşama görebilirsek bu kripto paralar için yeni bir yükseliş dönemini başlatabilir. Cowen şunları söyledi;

“Powell yumuşarsa o zaman BTC biraz yükselebilir. Yakın zamanda 40.000 ya da 50.000 dolara döneceğimizi söylemiyorum. Ama dalgalanma görebilirsiniz. Sadece birkaç ay önce 25.000 dolar seviyesindeydik.”

Cowen, görünümünün büyük ölçüde Fed’in bir sonraki toplantısında ne açıklayacağına bağlı olduğunu belirtiyor. Fed’in mevcut pozisyonunu değiştireceğine dair konuşmaların kripto kralı için kısa vadeli bir ralliyi ateşleyebileceğini söylüyor ve kripto endüstrisinin mevcut ayı piyasasından volatilite beklediğini ekliyor.

Eğer Bitcoin yeniden 25.000 dolar seviyelerine ulaşabilirse bu altcoinler için %50’ye varan kazançlara kapı aralayabilir. Ancak kripto analisti uyarısını yineliyor.

“Hâlâ ayı piyasasının bitip bitmediğini ve dibe vurup vurmadığını anlama sürecindeyiz.”

Bitcoin 25.000 dolar ve hatta bir miktar üzerine sıçrasa bile net bir trend dönüşü olduğu söylemek için henüz çok erken olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI