Kripto Analisti Lark Davis, Bitcoin Grafiğinde O Önemli Kurulumu Gördü!

16:34
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analisti Lark Davis’e göre Bitcoin, tarihinde dokuzuncu kez death cross’u kaydetmek üzere ilerliyor. Death cross, düşüş göstergesi olarak kabul edilir ve 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünde görülür.

Göstergeler Neye İşaret Ediyor?

Önde gelen kripto para analisti Lark Davis, BTC tarihinde dördü dibi işaret eden ve dördü %30 ila %65 arasında görülen satışlardan önce sekiz kez death cross’u işaret etti. Bununla birlikte teknik göstergenin ayı piyasası tahmini geçmişi %50 başarı oranı taşıyor.

2014 ve 2018’de meydana gelen death cross geçişlerini takip eden günler satışların görüldüğü dönem oldu. Öte yandan Haziran 2021, Mart 2020 sonları ve Ekim 2019’da görülen death cross hareketleri, büyük fiyat diplerine işaret eden ayı tuzakları veya yanlış sinyallerdi. Ekim 2019’daki death cross önceki gün %42’lik bir yükselişin kazançlarını silerken, Haziran 2021’deki deatch cross konsolidasyon izleyen varlığı boğa koşusuna itti.

Hareketli ortalama geçişleri, geriye dönük verilere ve gecikmeli göstergelere dayandığından, bağımsız göstergeler olarak kullanılmazlar. Geçiş onaylandığında pazarda sıklıkla aşırı satış işlemleri görülür.

Lider Kripto Para Bitcoin’in Fiyatı

Geçtiğimiz gün ABD enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından Bitcoin 44.342 dolara kadar yükseldi. TÜFE, aralık ayına kadar yıl boyunca %7 artarak Haziran 1982’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Analistler, Bitcoin’deki bir sonraki durağın 46.000 dolarlık yeni test olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 43.800 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. BTC’nin yanı sıra genel markette toparlanmada olumlu sinyaller görülüyor. Birçok altcoin son 24 saatte yeşil bölgede kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI