reklamı kapat

Komodo Platform Basın Açıklaması

14:28
2 Kasım 2016
  • Coin TürkCoin Türk

Komodo piyasada kullanılan blok zincirlerini ve hizmetleri geliştirmek, güvenlik ve gizliliği sağlamak için yeni teknolojileri kullanılan bir kripto para altyapısı ve platformu.

Gizlilik özellikleri Zcash’in altyapısıyla sağlanıyor, bu özellik işlemdeki gönderici alıcı ve miktar bilgilerinin gizli kalmasını sağlıyor.

Zcash, Komodo’nun üzerine çalıştığı açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir proje. Ancak Komodo bu çalışmasında Zcash’i yalnızca fork’lamakla kalmayacak derinlere inerek, farklı bir bakış açısıyla geliştirilen Bitcoin ağının hash gücü ile Komodo’nun güvenliğinin sağlanacağı delayed Proof of Work (dPoW) üzerinde çalışacak.

dPoW konsensusu sayesinde toplamda 64 tam düğüm Komodo’nun bloğunu grup imzalı işlemlerle Bitcoin blockchain’de onaylayacak. Komodo işlemleri onaylandığında Bitcoin’deki gibi güvenli olması bekleniyor. Ek olarak belirtmek gerekir ki herhangi bir blockchain Komodo blockchain’i üzerinde kendi bloklarını onaylatabilecek. Bu işlemlerle iki aşamalı yetkilendirme gibi bir güvenlik katmanı sağlanması hedefleniyor.

Kripto dünyasında son zamanlarda yaşanan önemli konulardan biri Zcash’idi. Komodo ise Zcash’i fork’layarak aynı anonimlik özelliklerini kendi kullanıcıları için oluşturacak. Bilindiği gibi Zcash kendi coin’i için ICO yapmadı. Bu nedenle Komodo Zcash trenini kaçıranlar için yeni bir fırsattır.

Bu Makale Bir Basın Açıklamasıdır: Yukarıda yer alan bilgilerin tamamı Komodo tarafından sağlanmıştır, doğruluğu ve güvenilirliği Komodo’nun sorumluluğu altındadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER