reklamı kapat

Koineks’in Türkiye’den Dünyaya Açılan Yeni Penceresi: Thodex

Koineks bir isim değişikliği yaptı ve tüm dünyaya Thodex ismi ile hizmet vermeye hazırlanıyor...
09:30
4 Mart 2020

Koineks geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla isim değişikliğine gideceğini ve bu değişiklik sayesinde küresel bir borsa haline geleceğini duyurdu. Koineks, ABD’den aldığı Fincen MSB lisansı ile 6 Mart’ta Thodex olarak yoluna daha emin adımlarla devam edecek.

2017’den Bugüne

Kripto para ekosisteminde ilk olarak 2017 yılında yer almaya başlayan ve zamanla Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarından biri olmayı başaran Koineks, kısa zamanda kullanıcı sayısındaki artışlarla adından söz ettirdi. Bunların yanı sıra Türkiye’de ilk defa beş kripto para birimini aynı anda listeleyerek de önemli bir olaya imza atan borsa, zaman içinde platformunda yer alan kripto para sayısını oldukça artırdı ve 18 farklı parayı listelemeye başladı. Ayrıca Koineks’in Türkiye’ye kazandırdığı en büyük yeniliklerden biri de İstanbul’da bir alışveriş merkezinde hizmet vermeye başlayan Bitcoin ATM’si oldu.

Kripto para borsası şimdi de Thodex adıyla tüm dünyaya hizmet vermeye hazırlanıyor. Peki, Thodex ne gibi yenilikleri beraberinde getirecek?

Thodex’in Yenilikleri

6 Mart’ta kullanıma açılacak ve kullanıcıyla buluşacak olan Thodex’in belki de en dikkat çekici özelliğinin Amerika’dan aldığı Fincen MSB lisansı olduğu ifade edilebilir. Çünkü Thodex hem bu lisansı alan ilk Türk kripto para borsası ünvanını aldı hem de bu sayede global olarak hizmet verecek ilk Türk kripto para borsası oldu.

Bunun yanı sıra Thodex hem mevcut Koineks kullanıcıları hem de yeni kullanıcılar için çeşitli avantajlar ve sürprizler hazırlıyor. Öncelikle borsada 20’den fazla kripto para birimi ile işlem yapılabilecek olması kullanıcılara avantajlar getirecek. Öte yandan borsanın 7 gün 24 saat müşteri desteği sağlaması da kullanıcıların borsayı daha kolay benimsemesine imkan tanıyacak. Ayrıca müşteri temsilcilerinin hem İngilizce hem Türkçe hizmet vermesi de küreselleşme açısından artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Thodex’te Kredi Kartı ile İşlem İmkanı

Öte yandan Thodex kullanan yatırımcılar kredi kartları ile de borsada işlem yapabilecek ve hem iOS hem Android cihazlarda bulunan mobil uygulaması sayesinde borsanın bahsettiğimiz tüm avantajlarından faydalanılabilecek.

Yeni Arayüz, Düşük Komisyon

Ayrıca Thodex yeni bir kullanıcı arayüzü sunacak. Yapılan açıklamalara göre kullanıcı odaklı geliştirilen bu yeni arayüz sayesinde borsa kullanıcıları tüm işlemleri çok daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilecek. Kolay kullanımın yanı sıra kullanıcılar, düşük işlem ücreti fırsatından da faydalanabilecek.

Bunlarla beraber mevcut Koineks kullanıcılarının da halihazırda var olan üyelik bilgileri ve işlemleriyle aynı şekilde Thodex üzerinden işlemlerine devam edebilecekleri yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Tüm bunların yanında bu büyük değişimle ilgili yorumlar yapan Koineks CEO’su Faruk Fatih Özer şu ifadeleri kullanıyor:

“Koineks olarak sadece üç yılda uzun bir yol aldık ve çok önemli bir deneyim elde ettik. Bunları yaparken de bizi tercih eden yatırımcılara daima kaliteli hizmet vermeyi başardık. Şimdi tüm dünyadan kullanıcıların işlem yapabileceği bir borsa olma yolundayız. Bunun sadece bizim için değil, Türkiye için de büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye’den ilk kez bir kripto para borsası küresel ölçekte faaliyet gösterecek. Kaldı ki bunu ABD gibi son derece büyük ve keskin rekabetin hüküm sürdüğü bir pazara girerek gerçekleştireceğiz. Bu konudaki cesur tavrımızda hem bize yıllardır güvenen müşterilerimizin hem de her birimiyle sürece katkıda bulunan deneyimli takım arkadaşlarımızın payı var.”

Thodex’den Affiliate Programı

Thodex’in yaptığı açıklamalara göre borsada Affiliate (Ortaklık) Programı da bulunuyor. Böylece tüm kullanıcılar Thodex’e davet ettiği kişi üzerinden komisyon alarak kazanç sağlayabiliyor. Thodex kullanıcıları bu sayede pasif kazanç sağlayabilir.

Açılış için özel olarak büyük bir çekiliş kampanyası düzenleniyor. Bu kampanya sonucunda ise verilecek büyük ödülün Porsche Panamera GTS olduğu belirtiliyor. Porsche hediyesi için detaylar marka tarafından yakın zamanda paylaşılacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

 • Hakkı Sancar
  1 gün önce

  Thodex’in yaptığı bu yeniliklere bakılırsa daha çok büyüyecekler ve borsa olarak çok fazla yenilikler barındırdılar.

  0
 • Hakan Altın
  5 gün önce

  Affilate programı her yatırımcıyı şaşırtmış olmalı. Thodex borsasının hedefinin yüksek olmasıyla böyle haberler duymamız normaldi ama bence. Borsayı tebrik ederim daha çok para birimi daha çok yenilik beklenir ama.

  0
 • Serkan Aydın
  5 gün önce

  Bitcoin işlemleri çok karışık ve zor ama bazı ataklarda bulunan borsalar var örnek Thodex, komisyon düşüklüğünden mobil uygulamaya kadar düşünmüşler. Bitcoin grafiklerinin gösteriminin anlık takipleri de var uygulamada.

  0
 • Enes Kınık
  6 gün önce

  Thodex mobil uygulaması ile bence borsa olarak en yukarılara taşıdılar kendilerini. Yapılan bu işlemler başarılı bir ekipten çıkmış gibi görünüyor. Ekibe başarılar dilerim.

  0
 • Hayri Ersin
  2 hafta önce

  Thodex gibi 3 yıllık bir borsadan bu kadar avantajı beklemiyordum. Ama açıkçası bugünkü gündemde kazanmak için seçenek sunmaları Thodex’i borsa olarak iyi konuma getiriyor.

  0