reklamı kapat
 • BTC  :  33.628,11 ₺
 • ETH  :  2.133,87 ₺
 • BCH  :  3.877,14 ₺
 • XRP  :  2,76 ₺
 • BTC 33.628,11
 • ETH 2.133,87
 • BCH 3.877,14

Kişiselleştirilmiş Sağlık Hizmeti Bowhead Yatırım Turuna Çıkıyor

24 Ağustos 2017
 • Coin TürkCoin Türk
Kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti, günümüz insanları için bir ihtiyaç, ancak bu hizmetten çok az insan yararlanabilir. Büyük tıp şirketlerinin tek derdi ise insanların sağlık verilerini kontrol etmektir. Umut vaat eden sağlık platformu Bowhead, büyük şirketlerin sunmakta başarısız olduğu kişiselleştirilmiş sağlık hizmetini insanlara ulaştırmak amacıyla kuruldu.

Bowhead’in 3 temel adımdan oluştuğunu söyleyebiliriz. Bowhead, kan ve tükürük örneklerini kullanarak besin ve hormon dengesizliklerini eş zamanlı olarak ölçer. Vücudunuzun ihtiyaçlarına göre besin takviyeleri ve ilaçlar üzerine sizi bilgilendirir. Medikal ve sağlık kaydınızın kontrolünü şirketlerin eline bırakmaz; tamamen size verir.

Bowhead uygulamasındaki birçok özellikten faydalanabilirsiniz. Şimdi bunların ne olduğuna kısa kısa göz atalım..

Sağlık takibi: Bowhead’de test sonuçlarınıza göre uzmanlardan sağlık tavsiyeleri alabilirsiniz.

Anonim kullanıcı verileri: Araştırılmak üzere verilerinizi anonim olarak kime vermek istediğinize tamamen siz karar verirsiniz. Smart contracts altyapısı, verilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlar.

Verilerinizin tam kontrolü: Sağlık verilerinizi paylaştığınız kişi ve kurumların bu verilerin ne kadarını, ne zaman, nerede ve nasıl kullanacağı tamamen size bağlıdır. Verilerinizin tam kontrolü sizdedir.

Geniş kapsamlı veri: Bowhead platformu, evde veya uzaktan yapılan test kitleri ile doldurulan anketler sonucu elde edilen niteliksel verilerin hepsini birleştirir ve kullanımınıza hazır hâle getirir.

Uzman görüşleri: Uygulama üzerinden natüropatik anlayışı benimseyen uzman doktorlarla ve sağlık koçlarıyla iletişime geçebilir, rahatsızlıklarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bildirimler: Zaman ayarlı olarak vitamin ve besin takviyelerine dair bildirimler alabilirsiniz.

İnternete bağlanarak çalışan uygulama ile evde herkes kendi vücut sağlığının takibini yapabilir. Uygulama bununla birlikte sağlık hizmeti almak isteyen kişileri verdiği tavsiyelerle yönlendirir ve bu kişilerin daha sağlıklı olmasına önayak olur. Bowhead, vücudunuzun özel ihtiyaçlarına bağlı olarak kişiselleştirilmiş seçimler, besin takviyesi ve ilaç dozajı gibi konularda kullanıcıları bilgilendirir ve yönlendirir.

İsmini 200 yıllık ömrüyle yaşayan en uzun hayvan olan bir balina cinsinden alan Bowhead, smart contracts altyapısının özelliklerinden yararlanır.  Smart contracts’in eşsiz özelliklerine ve bu özelliklerin platform için ne anlama geldiğine satır başlarıyla bakalım..

Merkezi olmayan güvenlik: Platformdaki sağlık verileriniz, merkezsiz Bowhead node’larında depolanır. Başkalarının kullanımına izin vermediğiniz sürece bu verilere yalnızca siz erişebilirsiniz.

Uygulama ödülleri: Sağlık hizmeti araştırmaları, günümüzde milyar dolarlık bir sektöre evrildi. Şirketlerin tekelinde bulunan ve kullanıcıların verilerinin izinsiz olarak kullanıldığı günler ise artık geride kaldı. Bowhead’de sağlık verilerinizi anonim olarak paylaşmanız hâlinde para kazanırsınız. Araştırmacıların veriler için ayırdığı fonların yüzde 70’i size, yüzde 30’u ise Bowhead token’i sahiplerine ödenir.

Ortak kullanım: İzniniz dahilinde blockchain, sağlık kayıtlarınızı diğer platformlarda, hastanelerin sistemleri ve hizmetlerinde güncelleyebilir.

ICO

Bowhead, platformun geliştirilmesi ve büyümesi için ICO kampanyası başlatıyor. 17 Temmuz’da başlayan ICO, 14 Eylül’e kadar devam edecektir. Bu süreçte platform kullanıcıları ve araştırmacı kurumlar arasında kullanılacak toplamda 100 milyon AHT token’i (Anonymized Health Token) basılacaktır. ICO süresince bu token’lerin 40 milyonu yatırımcılara dağıtılacaktır. Token birim fiyatı 0.65 dolarken maksimum yatırım hedefi 24.5 milyon dolardır.

Bowhead’e dair daha fazla bilgi almak ve platformun ICO’suna katılmak için Bowhead websitesini ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER
loading...
 • muharremtopal
  7 ay önce

  4 lot için token satışı yapılmakta olduğunu görüyorum, 1 lot satılmış. token alırsam ama planladıkları 4 lotu satamazlarsa ne olur?

  0