Kısa Vadede Bu Kripto Para Düşüş Gösteriyor! Peki Orta Vadede?

Bitcoin düşüşü tüm planları alt üst etti. Popüler altcoin için kritik seviyeler neler? Düşüş ne zaman bitecek?
21:57
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Birçok altcoin için yatırımcılar daha fazla yükseliş bekliyordu ancak son hamleler planları alt üst etti. Kısa vadede birçok kripto para düşüş kurulumları oluşturuyor. ADA Coin özelinde bu konuyu ele alırsak benzer şey çoğu alternatifinde olduğu için piyasa dair genel bir görüş oluşturabiliriz. ADA Coin yükselecek mi?

Kripto Paralar Yorum

Bitcoin fiyatı bugün kısa süreliğine de olsa 21.350 dolara kadar düştü. Kral kripto para birimi en büyük üçüncü stablecoinin aniden hayatımızdan çıkacağına dair duyurunun ardından düşüşe başladı. New York düzenleyicisi Paxos’un Binance ile ilişkisini kesiyor. Diğer taraftan yarın ABD enflasyon verisi açıklanacak ve bu durum da yatırımcıları tedirgin ediyor. Üç aydır beklenti altı gelen verinin yeniden beklenti altı açıklanması BTC tarafındaki duygu durumunu nötr’ün üzerine taşıyacaktır.

ADA Coin özelinde beklenen yükseliş gerçekleşmedi. Geçtiğimiz hafta yükseliş yönlü beklentiye sokan grafik piyasanın yaşadığı genel baskıdan dolayı tersine döndü. Diğer birçok altcoinde benzer bir durum var ve kripto kümülatif değer 1 trilyon doların altına sarktı. Bu da 1,02 trilyon dolarlık bölgenin kaybedilmesini ardından yaşandı. Eğer Bitcoin hızlı biçimde toparlanmazsa kümülatif değerdeki düşüş devam edecek ve altcoinlerde çift haneli değer kayıpları göreceğiz.

ADA Coin Yorum

ADA Coin için 0,38 dolarlık 1 saatlik yükseliş emri bloğu 9 Şubat’ta ikna edici bir şekilde kırıldı. Bu aşağı yönlü hareketten önceki iki günlük işlemlerde bu bölgeden zayıf sıçramalar görüldü. Yukarı doğru 0,4 dolara doğru bir hareket, takip eden düşüşten önce aşağı yönlü bir yeniden teste dönüştü. Benzer bir şekilde, 0,37 dolarlık eski destek seviyesi de direnç olarak yeniden test edildi. Bu, ADA’nın 0,35 dolarlık bir destek bölgesini test edip sıçrama yapmasının ardından geldi. İki yükseliş emir bloğu (H2) 0,35 ve 0,327 önümüzdeki günlerde bazı sıçramalar tetikleyebilir.

Kısa vadede 0,37 dolar üstü kapanışlar ADA Coin için yeniden yükselişin devam edebileceğini söyleyecek. 2 saatlik grafikteki RSI nötr bir momentum gösterirken, OBV birkaç gün boyunca serbest düşüş yaşadı. Birlikte ele alındığında, ayılar kontrolü ele almış görünüyor. ADA 10 ve 11 Şubat’ta 0,356 dolardan sıçrayarak 0,37 dolara ulaşırken Açık Faiz hafifçe yükseldi. Direnci aşmaya yönelik bu girişim hızla bastırıldı ve düşüş eğilimi güçlendi. Şimdilik BTC ile %96 korelasyon paylaşan ADA Coin’in ihtiyacı olan şey BTC’nin 22.000 dolar üzerine geri dönmesidir. ADA Coin piyasadan pozitif ayrışamıyor ve yakın zamanda beklenen önemli bir gelişme de yok. Bazı ufak gelişmelerin de fiyata etkisi olmuyor. Örneğin DJED farklı cüzdanlar için destek ve bazı iyileştirmeler duyurdu ancak fiyat bunu umursamadı. Uzun vadede Cardano’nun özellikle DeFi alanında DJED stablecoinin desteğiyle daha fazla iş yapması gerekecek. Böylece sağlam zemini olan bir yükseliş başlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar