Kimisini Zengin Eden AirDrop Sonrası İşlem Hacmi 500 Milyon Doları Geçti!

BLUR token için çok konuşulan AirDrop'unun gerçekleşmesinin ardından 24 saatten kısa bir süre içinde NFT pazar yeri Blur'un işlem hacmi 500 milyon doların üzerine çıkarak önemli bir çıkış yaptı.
12:41
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

BLUR token için çok konuşulan AirDrop’unun gerçekleşmesinin ardından 24 saatten kısa bir süre içinde NFT pazar yeri Blur’un işlem hacmi 500 milyon doların üzerine çıkarak önemli bir çıkış yaptı.

25 BLUR’dan 100 Binlerce BLUR’a Kadar Değişen Miktarlarda Token Dağıtıldı

BLUR token’ı, NFT pazar yeri Blur’daki kullanıcılara AirDrop yoluyla dağıtıldı ve AirDrop ile dağıtılan token miktarı her bir kullanıcının platformdaki toplam aktivitesine, ağ hacmine ve yaptığı işlemlere göre değişkenlik gösteriyor.

Twitter’daki kripto para topluluğunun AirDrop‘la ilgili olarak attığı tweet’lere bakıldığında bazı kullanıcıların 128 bine kadar BLUR token aldığı görülüyor. Blockchain aracı Etherscan’ın sağladığı veriler kullanıcıların 25 BLUR’dan 100 binlerce BLUR’a kadar değişen miktarlarda token aldıklarını ortaya koyuyor.

Bilindiği gibi kripto para sektöründeki AirDrop’lar bir kripto paranın (coin veya token) genellikle ücretsiz olarak çok sayıda cüzdan adresine talep edilmeksizin dağıtılmasıdır ve genellikle kullanıcı kazanmak için bir pazarlama taktiği olarak kullanılır.

33 Binden Fazla Benzersiz BLUR Cüzdanı Var

Blockchain verileri, bugün sabat itibariyle 33 binden fazla benzersiz BLUR cüzdanı sahibi olduğunu ve bunların çoğunun token’ları diğer cüzdanlara aktarmadan önce başlangıçta AirDrop aldıklarını gösteriyor.

Bazı yatırımcılar AirDrop ile token’larını aldıktan sonra token’larını toplu olarak sattı. BLUR token‘lar başlangıçta kripto para borsası Coinbase’de 1 dolardan listelendi, ancak 14 Şubat günü geç saatlerde 0,48 dolara kadar düştü. Bununla birlikte bugün Asya saatlerinde alım baskısının arttığı görüldü ve yazım sırasında BLUR’un 0,7792 dolardan el değiştiriyor.

CoinGecko verileri OKX, Kucoin ve Uniswap gibi merkezi ve merkeziyetsiz kripto para borsalarında 530 milyon doların üzerinde BLUR işleminin yapıldığını gösteriyor. DeFiLlama’nın verileri ise Blur’da kilitlenen token’ların değerinin son 24 saat içinde 10 milyon dolar arttığını gösteriyor..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar