X

KickEX Borsası KickToken’larını Kapsayan Dev Kampanyasını Duyurdu!

KickEX kripto para borsası 1 Eylül tarihinde ve saat 15.00'de token başına 0,00015 dolardan toplamda 100.000 dolar değerinde KICK token (KickToken) geri alım programını başlatacak.
11:19
15 Ağustos 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

KickEX kripto para borsası 1 Eylül tarihinde ve saat 15.00’de token başına 0,00015 dolardan toplamda 100.000 dolar değerinde KICK token (KickToken) geri alım programını başlatacak. Geri alım programı sadece KickEX kripto para borsasında yapılacak ve belirli şartlara sahip olacak. Geri alıma katılmak isteyen token sahiplerinin KickEX borsasına kayıt olması ve KYC’yi başarılı bir şekilde geçip KICK/USDT işlem çiftinden KICK satmak için limit emri vermesi gerekiyor. Bunun satış tarihi olan 1 Eylül 2020, saat 15.00’den en az 24 saat önce yapılması gerekiyor.

Kick ekosisteminin kurucusu Anti Danilevski konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Benim her zaman çok hırslı planlarım oldu ve bunlar hala da var. Eminim ki Kick ekosistemi küresel bir seviyeye ulaşacak ve bütün ülkeleri tek bir merkeziyetsiz finans ekosistemi altında birleştirecek. Daha kimse DeFi’yi duymamışken biz bunu yapmaya başladık ve 2015 yılında yola çıktık. ICO furyasına zamanında ve başarılı bir şekilde giriş yaptı ve şimdi DeFi furyasında da başarılı bir yere sahibiz. Ancak asıl konu bu çılgınlık değil. Biz yine doğru zamanda doğru yerdeyiz. Bu şans değil, bizim vizyonumuz ve gerçeklik arasındaki ilişkinin yakınlığı ve bizim başarılı planlamamızdan ibaret. Endüstrinin nasıl ve ne yöne gelişebileceğini görüp, ilk adımı atmamız gerekiyor. Aynı zamanda unutmamak gerekiyor ki helikoptere binmek için önce scooter ile yola çıkmak ve yavaştan başlamak gerekiyor. Biz planlandığı gibi ilerliyoruz ve bu geri alım programı KickEX borsasının tanıtımı için oldukça önemli.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Neden geri alım programı yapılıyor? Aslında bu etkinliğin temel amacı KickEX kripto para borsasını ve KICK token’larını bunu duymayanlar arasında yaymaya çalışmak. Kripto para topluluğunda belirli bir bilinirliğe sahip olan KICK, söz konusu etkinlik sayesinde fiyat artışı yaşayabilir ve bunun borsaya da katkısı olabilir. Sadece mevcut KICK yatırımcıları değil, aynı zamanda geri alım programı öncesi KICK satın alanlar da bu programa katılabilecek. KickEX borsası üzerinden KYC’yi tamamlayıp 31 Ağustos tarihi 15.00 saatinden itibaren limit emri girenler, 1 Eylül tarihindeki programa dahil olabilecek. Limit emrinin ise 0,00015 doları aşmaması gerekiyor. KICK token’larını diğer kripto para borsalarından da alabilirsiniz ancak geri alım programı sadece KickEX kripto para borsasından yapılacak ve bütün katılımcılar için eşit bir ortam oluşması için belirli kurallara uyulacak.

Geri alım programı nasıl yapılacak?  KickEX kripto para borsasının KICK token geri alım programı 0,00015 dolar fiyatı baz alınarak yapılacak. Bu geri alımın eşsiz özelliği ise sadece 100.000 dolarlık yapılacak olması ve bu sebeple fiyat düşüşünü ve satış baskısını azaltacak olması olarak biliniyor. Tabii ki bunun için belirli kurallar da var.

Eğer bir kullanıcı birden fazla limit emir girerse, bunların toplam hacmi ele alınır ve bütün emirler tek bir büyük emir gibi programa dahil edilir. Bu sebeple söz konusu kullanıcı birden fazla emir girse de tek bir büyük emirden fazlasını satamaz.

Örnek 1: 

KICK başına 0,00015 dolardan olan geri alım emri 100.000 dolar miktarı ile sınırlı. Emir defteri toplamda 100 satış emri içeriyor ve bunların 10 tanesi 25.000 dolarlık toplamdan 0,00015 dolarlık emirler. Diğer 90 emir ise 0,00015 doların altında fiyata sahip girdileri içeriyor ve bunların toplam miktarı 20.000 dolar. Geri alım programı birden fazla satış emrini ve döngüyü toplayıp, her bir işlem için 1000 KICK token’ini rezerve edecek ve bunu emir defteri bitene kadar sürdürecek. Daha sonra emir defterindeki bütün emirleri işleme koyacak ve bunların toplam 45.000 dolar olduğundan toplam 100.000 dolarlık miktar aşılmayacak.

Örnek 2:

KICK başına 0,00015 dolardan olan geri alım emri 100.000 dolar miktarı ile sınırlı. Emir defteri toplamda 100 satış emrine sahip ve bunların 10 tanesi token başına 0,00015 dolardan 100.000 dolarlık toplama sahip. Geri kalan 90 karşı emir ise 200.000 dolarlık toplama sahip. Geri alım programı birden fazla satış döngüsü tamamlayıp her bir emir için 1.000 KICK token’ini rezerve edecek ve bunların satış fiyatı 0,00015 doları aşmayacak. Daha sonra her bir emir için KICK token’ları değerinde geri alınıp toplamda 666.666.667 KICK token’i (yaklaşık 100.000 dolar) elde edilecek ve program bitirilecek. Küçük emirler tam oranda karşılanacak ve büyük emirler ise kısmen doldurulacak. Küçük emirler daha az KICK’e sahip olduğu için böylelikle büyük emirlere kıyasla daha fazla KICK token’ı satın alınmış olacak.

Geri alınan KickToken’larına ne olacak? 

Geri alınan token’lar sirkülasyondan tamamen kaldırılıp yakılacak. Token’ların yakılması projenin zarar görmemesi için dondurulma yöntemi ile yapılacak ve toplam arz azalmayacak. Bu durum token’ın sıralamasını da değiştirmeyecek.

KICK token’larının toplam piyasa değeri 5 Ağustos 2020 tarihi itibariyle 1 milyon doların üzerinde değil. Bu da geri alınan token’ların toplam arza oranının %15 olduğunu gösteriyor. Geri alım programında KickExchange üzerinden satış emri veren herkesin emri bir kademeye kadar karşılanacak ve herkes şeffaf bir şekilde buna katılım sağlayabilecek. Sadece limit emirleri geri alınacak. 

Tarih ve zaman: KickEx’in geri alım programı 1 Eylül tarihinde ve saat 15.00’de gerçekleştirilecek. KICK/USDT işlem çiftinden limit emri verenler 0,00015 dolardan işlem yapabilecek ve bunlar ortak ve eşit bir şekilde geri alınacak.

Nasıl katılırım? 

  1. KickEX Borsasından kayıt olun ve KYC doğrulamasını tamamlayın (genellikle 2-3 dakika sürer.)
  2. KICK (KickToken) yatırın veya borsadan alım yapmak istiyorsanız başka bir kripto para yatırıp emirler bitmeden değişim yapın.
  3. KickToken’larınızı KICK/USDT işlem çiftinden satmak için 31 Ağustos 2020 tarihinde 15.00’den önce limit emir girin (market, stop limit, takipli stop emri gibi emirler dahil edilmeyecektir. )
  4. Bütün emirleriniz veya bunun bir kısmı otomatik olarak saat 15.00’de 0,00015 dolar seviyesinden işleme konulacaktır.”

Geri alım programının başlamasından yaklaşık 10 dakika önce KickEX borsasındaki KICK/USDT işlem çiftinin alım satımı durdurulacak ve geri alım programı için gerekli olan emirlerin ortak havuzu işleme alınacak.

Geri alım programının detayları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdan öğrenebilirsiniz.

USDT karşılığında KickToken’larının geri alımı emir defterine işlem giren bütün kullanıcılar için geçerli olacak. Söz konusu emirlerin belirtilen fiyatta veya bunun aşağısında olması gerekiyor. Emirler 15.00’den itibaren işleme alınacak.

İşleme alınma süresinden önce her bir kullanıcı için ne kadar KICK token’ının satın alınacağı hesaplanacak. Hesap döngüsel olarak yapılacak ve bu emir defterindeki her bir emrin o saatte aktif olması gerektiği, buna göre hesap yapılacağı anlamına geliyor.

Alım programı dahilinde her mevcut emirden “küçük bir miktar” alım yapıldıktan sonra yeniden fiyat hesaplaması yapılacak ve eşit bölme ile alım işlemi devam edecek. Böylece her döngüde yeni bir hesaplama ve alım gerçekleştirilecek. Satın alınacak token kalmadığında veya geri alım programı amacına ulaştığında ise rezerv fonları alınmaya başlanacak. Bu kadar kazançlı ve basit bir sisteme sahip olan geri alım programını kaçırmayın

Geri alım programına hemen katılın! 

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar