Kanadalı Düzenleyicilerden Binance’e Uyarı! Binance Listede Değil

Kanadalı düzenleyici, popüler kripto para borsası Binance'i kınadı.
13:20
31 Aralık 2021
Kanadalı Düzenleyicilerden Binance'e Uyarı! Binance Listede Değil
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından Ontario’da hizmet vermeye yetkili olduğunu yanlışlıkla açıkladıktan sonra kendini garip bir çıkmazda buldu.

Kanadalı Düzenleyicilerden Binance Açıklaması!

Kanadalı düzenleyici, popüler kripto para borsasını bu “kabul edilemez” davranışı nedeniyle kınadı ve hiçbir kuruluşunun ülkede herhangi bir tescile sahip olmadığını açıkladı.

Haziran ayında Binance, Ontario’daki kullanıcılarına hesaplarının yıl sonuna kadar kapatılacağını söyledi. Bu, borsanın yerel menkul kıymetler yasalarına uymadığı için OSC’den bir uyarı almasından sonra geldi. Bu, kripto devinin kaldıracı azaltarak ve uyumluluğu artırarak dayanmayı başardığı Binance üzerindeki küresel düzenleyici saldırının bir parçasıydı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise, her zamanki kapüşonlusunu bir takım elbise için çıkardı ve fırtınalı düzenleyici sularda gezinmeye çalıştı.

Bu haftanın başlarında Binance, düzenleyici sorunları giderdikten sonra Kanada’nın en büyük eyaleti olan Ontario’da faaliyet göstermeye devam edebileceğini neşeyle duyururken ayrıca bir para hizmetleri işletmesi (MSB) olarak kayıtlı olduğunu belirtti.

Binance Listede Değil

Ancak OSC, Ontario’da faaliyet göstermek için yalnızca altı kripto para platformuna yeşil ışık yakıldığını ve Binance’in listede olmadığını iddia ederek bu ifadeyi hemen çürüttü.

Düzenleyici ayrıca şirketleri, eyalette gerçekten düzenleyici onay alma şansları için iyiye işaret olmayacağından, kayıt durumlarını yanlış beyan etmelerine karşı uyardı ve şöyle söyledi;

Menkul kıymetler düzenleyicilerine kayıt yaptıran veya başvuracak olan kripto varlık platformları, kayıt durumlarını yanlış beyan etmenin, firmanın uygunluğu ve kayıt ilkeleri hakkında endişeler doğuracağının farkında olmalıdır.

Ek olarak bu yılın başlarında, Binance‘in kolluk kuvvetlerinden teşekkür notları istediği ve bunun için ABD Adalet Bakanlığı tarafından kınandığı da ortaya çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar