Justin Sun Topluluğu Yine Kızdırdı!

Justin Sun son gönderisi ile Kobe Bryant'ın ölümünü kullanmakla suçlandı.
20:10
27 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron (TRX) CEO’su Justin Sun, Twitter üzerinde Kobe Bryant‘ın ölümünü kullanarak yaptığı reklamdan dolayı ciddi bir tepki ile karşılaştı. Tron Foundation‘ın kurucu ismi, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Bryant’ı kendi topluluk konferansı için kullandı.

Justin Sun, Kobe Bryant’ı Kullandı Mı?

Sun’ın 2018 yılında niTron zirvesine katılan Bryant ile çekilen fotoğrafını paylaşıp, iki kere söz konusu etkinliğin lafını geçirmesi birçok kripto para yatırımcısının tepkisini çekti. Kobe Bryant gibi önemli bir ismin hayatını kaybetmesi tabii ki Twitter da dahil bütün sosyal medya platformlarında büyük bir şokla karşılandı.

Birçok kişi Bryant’ın vefatı hakkında çeşitli gönderiler paylaştı ancak sadece Sun gibi birkaç kişi bunu kendi etkinliklerinin veya projelerinin reklamı için kullandı.

Sun’ın Kobe Bryant’ı reklam malzemesi olarak kullandığı gönderinin altına adeta eleştiri yağdı. Bazı kullanıcılar daha acıları bile tazeyken böylesine bir girişimde bulunulmasının ne kadar “acımasız ve kalpsizce” olduğunu vurguladı.

Sun ise konu hakkında herhangi bir ek açıklamada bulunmadı ve ilgili tweet sabitlenen gönderi olarak hala görüntülenebiliyor. Justin Sun bundan birkaç gün önce de Apple kurucu ortağı Steve Wozniak ile görüşmüş ve bunu sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar