X

JPMorgan Stratejistleri: “Kripto Para Piyasasında İyileşme Evresine Geçildi”

JPMorgan stratejistleri, kripto para piyasası özelinde görüşlerini aktardı.
17:00
28 Haziran 2021

Lider kripto para Bitcoin (BTC), 28.600 dolara gerilemesinin ardından bir toparlanma evresine girdi. JPMorgan analistlerinin yayınladığı yeni rapora göre Bitcoin, iyileşme evresine girerken toparlanmanın sonuna geliniyor.

JPMorgan Stratejistleri, Bitcoin Hakkında Yorumlarda Bulundu

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 doların oldukça gerisinde olsa da piyasada momentumun yukarı kırılması bekleniyor. JPMorgan analistlerinden Josh Younger ve Veronica Mejia Bustamante, Bitcoin fiyatı hakkında şunları kaydetti: “Kripto para piyasası henüz tamamen sağlıklı durumda değil. Ancak iyileşme süreci çoktan başladı.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte JPMorgan stratejisleri vadeli işlem piyasalarındaki faaliyet eksikliğini olumlu bir faktör olarak yorumladı. ByBt’e göre, 19 mayısta görülen Bitcoin fiyat gerilemesinin ardından vadeli işlem piyasası volatiliteye teslim olmadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin vadeli işlemlerinde açık faiz 11.4 milyar dolardır. Ancak stratejistlere göre kısa vadeli görünüm son derece zor olarak değerlendirildi. Uzmanlar özellikle zincir üstü verilere dikkat çekti. Yatırımcıların kayıplarını karşılamak adına kripto para sattığını doğrulandı. Bunun yanı sıra analistler, piyasada hala sualtı pozisyonların olduğuna inanıyor. Tam bir iyileşme için Bitcoin’in hangi seviyeye ulaşması gerektiği sorusu ise yanıtsız kaldı.

Öte yandan dev banka, orta vadede Bitcoin değerinin 23.000 dolar ila 35.000 dolar aralığında olması gerektiğini bildirmişti.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde 35.310 dolara dokunsa da bu seviyede tutunamadı. BTC, son 24 saatte %3’lük artış kaydetti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34.395 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Birçok uzman 30.000 dolarlık destek seviyesinin oldukça sağlam bir kale olarak yorumluyor. Bu seviyenin kaybında ise büyük çapta bir gerileme bekleniyor. Ancak şu an için öngörüler yukarı yönlü işaret ediyor. Bitcoin’in dip yaptığına inanan çoğu analist kısa vadede momentumunun yukarı kırılacağını öne sürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar