X

Jihan Wu Artık Bitmain’in Yasal Temsilcisi Değil!

Jihan Wu resmi kayıtlara göre artık Bitmain'in yasal temsilcisi değil.
11:00
6 Ocak 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para madencilik firmalarından Bitmain‘in kurucu ortağı Jihan Wu, artık şirketin resmi temsilcisi değil gibi gözüküyor.

Kazanan Hangi Kurucu Ortak Olacak?

Aslında Bitmain son birkaç aydır büyük bir yasal savaşın arasında kaldı. İki kurucu ortak Micree Zhan ve Jihan Wu’nun arasındaki güç savaşı, hem firmayı hem de çalışanları ciddi anlamda etkiliyor. Wu, geçtiğimiz aylarda yaptığı baskın gibi değişimde, Zhan’ın şirketten ayrıldığını duyurmuş ve çalışanlara kendisi ile asla iletişime geçmemesini tembihlemişti. Micree Zhan ise bir hafta önce konuyu yargıya taşımış ve olaya resmi bir boyut katmıştı. 

Bütün bunların ışığında şimdi de resmi kayıtlarda değişiklikler yapılmaya başlandı. Resmi kayıtlara göre Wu 2 Ocak tarihinde Bitmain’in yasal temsilcisi olma unvanını kaybetti. Wu’nun yerini ise 2018 yılından beri firmanın CFO’su olan Luyao Liu aldı. Liu şu an hem genel müdür hem de yasal temsilci konumunda. Bitmain bütün bu değişimlerin ortasında önümüzdeki aylarda çalışanlarının yüzde 50’sini de işten çıkartacağını açıklamıştı.

Kurucular arasında çıkan savaşın yanı sıra 2018 yılının Kasım ayındaki Bitcoin Cash hard fork’u da firmayı ciddi anlamda sarsmıştı. Firma, kaybettiği gücünü tam olarak yakalayamadı ve Canaan gibi rakipleri attıkları adımlarla rekabeti daha da zorlu kılıyor. Canaan Creative geçtiğimiz aylarda ABD içerisinde IPO’sunu başarıyla gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar