X


Japonya’nın Önde Gelen Havale Uygulaması Asya Geneline Açılıyor!

11:20
5 Kasım 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Digital Wallet Corporation 2016 yılında kullanıcıları geleneksel bankacılık altyapısının kısıtlamalarından kurtaran bir platform kurdu.

Platform dijital havale altyapısını kullanarak bu alanda adeta bir devrim gerçekleştirdi. Japonya’daki uluslararası vatandaşlar Filipinler, Nepal, Endonezya ve 150’den fazla ülkedeki sevdiklerine  bu mobil transfer uygulamasını kullanarak para gönderebilmeye başladı.

Smiles Mobil Uygulaması

Havale işlemleri genellikle “Smiles” adıyla bilinen bu mobil uygulama aracılığıyla kolaylıkla tamamlandı. Tabii ki buna “Smiles” yani gülümsemeler denmesinin iyi bir sebebi de var. Bu uygulama gerçek zamanlı, düşük masraflı ve 24 saatlik bir hizmet anlayışı sunmanın yanı sıra mobil cihazlar aracılığıyla dünyanın her yerinde kullanılabilmekte.

Smiles mobil uygulama hizmeti hafta içi ve hafta sonu (evet bu pazar günlerini kapsadığı anlamına da geliyor) kullanılabilmekte. Kullanıcılar birkaç tıklama ile desteklenen 157 ülkeden herhangi birine istedikleri zaman para gönderebilmekte. Uygulamanın Japonya hükümeti tarafından lisans altına alındığını göz önüne alacak olursak, paranızın güvenli ellerde olduğunu söylemek de mümkün.

Smiles havale uygulamasının en güzel yanlarından birisi ise bunu indirip uygulamaya kayıt olmanın hem kolay hem de ücretsiz olması olabilir.

Söz konusu uygulamanın Japonya içerisinde en çok indirilen uygulamalardan birisi olmasının sebepleri temel olarak böyle sıralanmakta. Smiles uygulaması o kadar başarılı oldu ki hem iOS hem de Android cihazlarında 100.000 defadan çok indirildi. Smiles Japonya içerisinde en çok indirilen havale uygulaması haline geldi.

Digital Wallet’tan DWC Projesi

Digital Wallet Group tarafından geliştirilen DWC projesi hizmetlerini kripto paralar ile yapılan yatırımları kullanarak her bir ülkeye yaymak istiyor. Uygulama ilerleme ve genişleme planı kapsamında yeni piyasalara girip burada da havale konusunda bir devrim yapmayı amaçlıyor. Şirketin sıradaki hedefi ise diğer Asya ülkeleri ve Avrupa olarak gözükmekte. Firma büyük Asya ülkelerinde sadece havale piyasasına yönelik değil aynı zamanda havalimanı, otel ve büyük tesisler için ilk yatırımı yapıp gelir kaynağını çeşitlendirmeye yönelik de hamleler yapacak. Bu sayede Smiles mobil uygulaması eldeki tek gelir kaynağı olmayacak ve risk azalacak.

Digital Wallet ağına katmak için yeni ülkeler bulma görevi asla durmayacak ve buna ek olarak kullanıcılara daha fazla kazanç sağlayabilmek adına yeni yatırım hizmetleri araştırmayı sürdürecek. Digital Wallet tarafından atılan en güncel adım olan kendi token’i DWC’yi piyasaya sürmek de tam olarak bu hedefe hizmet ediyor.

DWC Token Borsa Arzı (IEO)

Digital Wallet ilk IEO’sunu 2019 yılının Ağustos ayında hayata geçirdi. Firmanın ikinci IEO’su ise 2019 yılının Ekim ayında fonlamasını tamamladı ve elde edilen sermayeyi teknik geliştirmelerin yanı sıra, Japonya dışındaki kullanıcılar için gerekli olan mobil cüzdan teknolojisinin genişletilmesi ve geliştirilmesine yönelik kullanacak. DWC token’lerinin listelenmesi ilk olarak DigiFinex bünyesinde yapılacak ve borsanın IEO platformu Apollo aracılığıyla satış gerçekleştirilecek.

DWC token’inin piyasaya sürülmesi sadece firma adına değil, aynı zamanda Filipinler gibi uzak bölgelerde olmalarına rağmen kripto paralar aracılığıyla çeşitli yatırım fırsatlarına katılmak isteyen kullanıcılar için de büyük bir önem teşkil etmekte. Digital Wallet projesinin kurucusu Eiji Miyakawa kripto para birimlerini evrensel bir finans ve yatırım platformu kurmak adına dev bir fırsat olarak yorumlamakta.

DWC de hem Japonya içerisinde elde ettiği tanınırlığını, hem de IEO öncesi topladığı sermayesini bir araya getirerek insanları bu fırsattan yararlanmak adına teşvik etmeyi planlıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar