X


Japon Mesajlaşma Devinden İddialı Yenilikler

Japonya merkezli dev mesajlaşma uygulaması LINE beş yeni merkezsiz uygulama ve bir dijital parayı başlattığını duyurdu.
08:30
29 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması LINE geçtiğimiz günlerde 5 yeni merkezsiz uygulamayı (DApps) ve yerel bir dijital parayı kamuoyuna duyurdu. Dev mesajlaşma platformu bu planlarını 28 Eylül Cuma günü yayımladığı bir basın açıklamasıyla duyuruyor.

LINE mesajlaşma uygulamasının dünya genelinde en az 214 milyon kadar aktif kullanıcıya sahip olduğu ifade ediliyor. Bu kullanıcılardan 30 milyona yakın bir kısmının platformun ödeme sistemi Line Pay’i kullandığı bilgisine yer veriliyor. Firma tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre platform yeni merkezsiz uygulamalar başlatacak. Bu uygulamaların müşterilere geniş bir hizmet yelpazesi sunacağı ifade edildi. Söz konusu hizmetlere “tahmin, soru cevap” gibi seçeneklerin yanı sıra “ürün, yiyecek ve mekan görüşleri”  gibi kullanışlı opsiyonların dahil olduğu belirtiliyor.

LINE mesajlaşma uygulaması kripto para alanına çok uzak değil. Platformun LINK adında bir kripto token’ı ve BITBOX isminde küresel bir dijital varlık borsası bulunuyor. LINK token’lar eylül ayının başlarında BITBOX platformuyla yeni kullanıcılarına sunulmuştu. LINK token’ların LINE ekosistemindeki bir çok birey tarafından kullanılması öngörülüyor.

Söz konusu basın açıklamasında LINK token’ların Amerikan ya da Japon piyasalarına sunulmadığı ifade ediliyor. Bu nedenle LINE başka bir coin başlattı: “LINK Point.” Bu yeni dijital paranın yalnızca Japonya’da bulunan kullanıcılara mahsus olacağı ifade edildi. LINE platformunun yeni merkezsiz uygulamalarının kullanıcılarına LINK Point token’lar bir teşvik unsuru olarak sunulacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar