X


Japon Kripto Para Borsalarından Yeni Önlem

Japon kripto para borsaları online ortamlarda sakladıkları kripto varlıkları azaltmaya yönelik yeni bir kural değişikliğine gidiyor.
09:00
1 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japonya Sanal Para Borsaları Birliği (JVCEA) kripto paralara yönelik yeni planlarını geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdu. Yerel bir haber ajansına göre JVCEA yeni planları dahilinde müşterilerinin varlık yönetim koşullarını sıkılaştırmayı hedefliyor. Bilindiği üzere Japon kripto para borsaları birçok defa siber saldırıya maruz kalmıştı.

JVCEA kendi kendisini düzenleyen bir grup olarak biliniyor. Nisan ayında faaliyetlerine başlayan bu dev gruba ülkedeki en büyük borsa platformları da dahil. Organizasyonun son planlarına göre herhangi bir borsa platformunun online olarak yönetebileceği dijital para miktarına bir limit getirilecek. Bu da mevcut kuralların daha sıkı bir hale getirildiği anlamına geliyor.

Haberin kaynağı olan kuruluş Japan Times’a göre söz konusu limit müşterilerin yatırdıkları miktarın %10’u ile %20’si arasında bir yerde olacak. Ayrıca JVCEA’nın mevcut kuralları yeniden gözden geçirme süreci içerisinde olduğu ifade ediliyor.

Kripto para borsaları normal şartlar altında müşterilerinin varlıklarının büyük bir çoğunluğunu çevrimdışı bir şekilde soğuk cüzdanlarda saklıyor. Ancak belirli miktarlarda kripto para, internete bağlı olan “sıcak cüzdanlarda” bulunduruluyor. Bu durum o kripto paraları siber saldırganlar için bir hedef haline getiriyor. JVCEA’nın uygulamayı planladığı yeni kurallara göre organizasyona üye borsalar online bir şekilde sakladığı kripto’ları azaltacak.

Japon merkezli kripto para borsası Zaif en son saldırıya uğrayan platformlardan. Bu saldırı Zaif’e tam 59,7 milyon dolar değerinde kripto paraya mal olmuştu. JVCEA’nın yeni kuralına benzer uygulamalar bunun gibi kayıpların önüne geçmeye çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar