Reklam

İşte 2019 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok Kazandıran Kripto Paralar!

2019 yılının ilk üç ayında hangi kripto paralar yatırımcısına en çok kazandırdı?
13:00
1 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 2018 yılının başlangıcından bu yana ciddi bir düşüş yaşadı lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılına 4.000 dolar altında giriş yaptı. Ancak Ocak ayının devamı ile birlikte Bitcoin yeniden 4.000 dolar üzerini gördü ve bu durum genel olarak kripto para piyasasını da etkiledi. BTC 2019 yılının ilk çeyreğinde %11.7’lik bir yükseliş elde ederken, birçok uzman altcoin sezonunun geldiğini ima eden açıklamalarda bulundu.

2019’un En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

Messari isimli blockchain araştırma firmasının yaptığı en son araştırma da uzmanların açıklamalarıyla tutarlı bir şekilde 21 altcoin’in 2019 yılının ilk çeyreğinde %100 ve üzeri değer elde ettiğini ortaya koydu. Messari tarafından yapılan listenin başında %792’lik bir artış ile PCHAIN (PAI), ikinci sırada %364.44’lük bir artış ile Ravencoin (RVN), üçüncü sırada %319’luk bir artış ile Everex (EVX), dördüncü sırada Samsung haberiyle %293 artış yaşayan Enjin Coin (ENJ), beşinci sırada %246’lık bir artış ile Numeraire (NMR) ve altıncı sırada ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘nin kendi kripto parası Binance Coin (BNB) yer almakta.

Listede göze çarpan başka bir ilginç detay ise, kripto para borsalarına ait projelerin en çok kazandıranlar listesinde yer alması. BNB’nin yanı sıra sekizinci sırada yer alan KuCoin Shares, on ikinci sırada yer alan Huobi Token gibi kripto paralar, son dönemlerde başlayan borsa tokenleri furyasının ne kadar etkili olduğunu gözler önüne sermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar