X


IQeon Bir Fintech Projesine Dönüşüyor

15:07
17 Şubat 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son yıllar küresel ekonomi ve genel olarak insanların yaşam biçimi üzerinde önemli bir etkisi olan koronavirüs pandemisinin tehdidi altında geçti. Böylece uzaktan iletişim ve bilgisayar teknolojisini kullanan eylemlerin uygulanması için daha ciddi bir ihtiyaç doğmuş oldu. İnsanların hem işi hem de boş zamanları artık çoğu zaman değişmez bir şekilde bilgi teknolojisi ile ilişkilendiriliyor.

2020’de oyun sektörü profesyonellerinin geliri bir önceki yıla göre %12 arttı. Dünya yavaş yavaş sanal gerçekliğe doğru gidiyor, bu nedenle pandemi yıllarında insanların ihtiyaçlarının sadece oyun endüstrisinde dahi önemli ölçüde artması mantıklı görülüyor.

Bu bağlamda, IQeon projesi bir büyüme rotası belirleyerek oyun ve finans alanlarını birleştiren devasa bir ekosisteme dönüşüyor.

IQeon Projesi Hakkında

IQeon projesinin ilk ürünü, kullanıcılar arasındaki entelektüel rekabetlere dayalı oyunları, uygulamaları ve hizmetleri birleştiren bir PvP oyun platformuydu. Bu platform, oyuncuların başarıları için IQN dijital varlık almalarına yardımcı oluyor. Şu anda oyuncular, shooter’lar, yarışlar, platformlar, bulmacalar ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli türlerde 20’den fazla tarayıcı oyununa erişebiliyor.

Kullanıcıların beğenilerine göre bir uygulama bulmasını kolaylaştırmak için IQClash ve IQGamm projeleri geliştirildi. Bunlar iki bağımsız hizmet olarak nitelendiriliyor: Bir mobil uygulama kataloğu ve oyun incelemeleri ve geek kültürü haberlerini içeren bir kaynak.

IQN Token

Ekosistemin tüm bileşenlerini birleştiren ana unsur IQN dijital token’ı olarak değerlendiriliyor. Daha önce de belirtildiği gibi, bunun yardımıyla platform kullanıcıları oyun başarılarından para kazanıyor. Ayrıca, IQN diğer dijital varlıklarla değiştirilebiliyor.

IQN token’ının mevcut olduğu kripto para borsalarının listesi de sürekli büyüyor. Exmo, Hitbtc, BitForex IQN token ile işlemlere izin veren kripto para borsaları arasında yer alıyor.

Yapılan açıklamalara göre 21 Şubat’ta IQN, BitGlobal (Bithumb Global) uluslararası platformunda da listelenecek. Ayrıca açıklamalarda, kripto para meraklılarının ve yatırımcıların IQN token’a karşı ilgisinin arttığından da bahsediliyor.

IQEX’in Fintech Yönü

Bir token aldıktan sonra, kullanıcılar her zaman onu nerede saklayacakları ve nasıl kullanacakları sorusunu soruyor. IQeon ekibi bu sorunu çözmek istediğini ifade ediyor ve finans sektöründe aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç ilgili proje oluşturuyor:

  • IQEX.io platformu: Sezgisel bir arayüz, uygun döviz kurları, işlemler için kullanılabilen geniş bir kripto para birimi listesi ve diğer birçok avantajla dijital varlık işlemleri için bir platform.
  • IQEX.pro: Bir web sitesine kolay entegrasyon, ödemelerde yüksek limitler, popüler kripto para birimleri ile çalışma ve kripto ödemelerini kullanarak iş yapma durumlarını kolaylaştırmayı hedefleyen platform.

Ayrıca takım gelişmeleri sürdürmeyi planlıyor. Yapılan açıklamalara göre ekosistem gelişecek ve iyileşecek. Oyun platformunda daha fazla oyun olacak, finansal ürünlerde mevcut varlıkların ve fiat para birimlerinin listesi genişleyecek.

Buna ek olarak, IQeon, ekosistemin medya alanındaki konumunu güçlendirmek için yeni ortaklar çekmek ve mevcut ürün ve hizmetleri iyileştirecek yenilikçi projeler oluşturmak için çalışmalara devam ediyor. Bunların arasında elektronik para depolamak için bir cüzdan olan IQeon Wallet, kişiselleştirilmiş bir bonus programına sahip bir ödeme kartı olan IQCard.com, çok çeşitli benzersiz ürün ve hizmetler için bir pazar yeri olan IQShop.com bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar